Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 1.8t, 2006 r - stukanie w silniku ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Drogich Forumowiczów,
Kupiłem Sharana 1.8t na początku roku. Oddałem auto na wymianę rozrządu, płynów, filtrów oraz oleju w silniku do Vag service, Wrocław Klimasa (polecany na forum warsztat). Wszystko było dobrze, ale po ok tyg-dwóch zaczęło dziwnie stukać przy silniku. Wstępnie co jakiś czas, ale teraz już permanentnie - jak na filmiku w linku poniżej.
Proszę o poradę, co możne być przyczyna stuków ? Dzieje się tak zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Auto nie ma problemów z przyspieszaniem, ani żadnych stoków przy gaszeniu/odpaleniu auta.
Sharan 1.8t, skrzynia 6, 2006 rok.
Pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?v=8AnYmPQJ...e=youtu.be
Nie jest to zjawisko normalne, oddaj tam gdzie robiłeś jesli pojawiło się po ich robocie
Taki mam plan, jednak chciałbym poznać opinie forumowiczów, bo możne miał ktoś podobne objawy i pomoże zdiagnozować.
Na ten moment sharan jest u innego mechanika i jego wstępna diagnoza to dwumasa.
Niestety jak dla mnie nie ma typowych objawów dla dwumasy, a ze koszt wymiany nie mały, to szukam wsparcia na forum.
Właśnie wróciłem od mechanika.
Jak się lekko wciśnie sprzęgło to te stuki nie są słyszalne, ustają..
Trzeba będzie zrzucać skrzynie jednak..
Przekierowanie