Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Radio 2din android Sharan nie uruchamia się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,
W czerwcu kupiłem radio na Ali a Androidem 9. Radyjko podłączyłem w Sharanie i pięknie grało przez 4 miesiące po czym przy zamilkło. Sprawdziłem kabelki i są ok. Oryginalne radio działa poprawnie MFD DX na tych samych kablach. Zawiozłem radio do serwisu i tam ... działa po podłączeniu zasilania. Sprawdziłem ostatnio czy jest zasilanie na kablu przejściowym (przejście z wtyczek iso na wyczkę do radia) i miernik pokjazywał poprawne wartości (na tym samym kablu spawdzano radio w serwisie). Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? Ostatnio kolega powiedział mi, że to może być kwestia rozkodowania się komputera (w co wątpię) - ale jeżeli tak to czy ktoś wie może jak to naprawić?

Dzięki za pomoc
Jakiego komputera? Od czego?

Dobrze przesledz kabloteke bo tam zapewne jest problem.
Komputer w samochodzie - tzn. kolega zasugerował, że u niego w samochodzie (tylko inna marka) problem polegał na tym, że musiał zakodować ponownie ustawienia radia podłączając się przez vag do samochodu.

ps. niestety nie znam się na tym dlatego szukam co może być przyczyną takiej sytuacji. Jak już wspomniałem na tym samym okablowaniu oryginalne radio działa co mnie trochę dziwi jeżeli miałby być problem z okablowaniem Sad
Kwestia kodowania dotyczy tylko i wyłącznie sprzętu fabrycznego który komunikuje się po linii K
W niefabrycznych nie ma takiej opcji.
Po prostu tak to jest z Chińczykami ;-)
Jedyne co możesz zrobić to sprawdzić stabilność zasilania i masy w samochodzie.
Wysłałem Ci dodatkowo wiadomość priv
Sam podłączałeś to radio?
Nie masz przypadkiem modułu dekodera linii K współpracującego z radiem? W chińskich radiach na androidzie on często występuje aby sterować radiem z przycisków kierownicy oraz nie wyłączać androida tylko go usypiać.
De moduły czasem robią problemy - nie dają sygnału do obudzenia radia itp.
Tak sam. Przez 4 miesiące działało poprawnie.
Radio było podłanczane tym samym kablem w serwisie i tam od kopa ruszyło.
Tutaj niestety nie. Jeszcze nie zdążyłem przejrzeć wszystkich bezpiecznieków w aucie. Jedyne co mnie dziwi to to, że stare (oryginalne) radio działa na tych kablach, a nowe nie.
Wpinałeś się do jakiś innych kabli niż tylko zasilanie? Pytam bo nie wiem z czego to radio korzysta. Tak jak napisałem, czasem w samochodzie korzysta z linii K aby np wzbudzać i usypiać androida. Na stole podłączasz zasilanie i ruszy, po wpięciu do samochodu nie, bo dostaje jakieś dodatkowe info.
Sprawdź czy mas masy na odpowiednich pinach, zasilanie stałe, oraz plus po stacyjce.

No i jeszcze raz zapytam - czy to radio jest jakkolwiek wpięte do linii K, bezpośrednio lub przez dodatkowy moduł?
Problemem jest zazwyczaj pin 5 kostki zasilającej ( czarna) z instalacji samochodu wchodzi stałe 12 v do sekcji SAFE radia fabrycznego a radio niefabryczne
tym samym pinem wysyła 12 v do wzbudzenia wzmacniacza lub aut anteny.
Trzeba odpiąć zasilanie z instalacji samochodu z pinu 5 ( zazwyczaj kabel czerwono biały bądź czerwono szary, zazwyczaj pomaga ;-)
Napisz ile czasu czekasz aż radio się włączy? Też mam chińczyka i zauważyłem że w niższych temperaturach trochę zajmuje mu wystartowanie Smile
Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie są OK. Co do przewodu zasilającego antenę - mam rozłączone. Próbowałem też "zrestartować" komputer odłączając akumulator. Nic nie pomogło. Jak podłączyłem kabel vag kkl to kontrolera radia tez nie widzi. Sprawdziłem jakie są odczyty na uziemieniu i + - wyniki są ok 12V przy włączonym aucie 14 V. W Sharanie mam standardowe ISO. znacie kogoś na śląsku (okolice Mysłowic) gdzie można by podjechać sprawdzić co jest nie tak? Jak pisałem w serwisie (na Ligocie) podłączyli radio i działało i w sumie stwierdzili że nic z tym już nie zrobią.
Stron: 1 2
Przekierowanie