Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przekaźnik kierunkowskazów nie 'klika'
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, Sharik 2015', przestało 'klikać' podczas włączenia kierunkowskazów, to chyba wina przekaźnika ? Pomożecie gdzie i jakiego szukać ? czy wymiana jest w miarę prosta, czy może to inny problem ?
Nie ma zewnętrznego. Jest od tego bcm
czyli w module komfortu coś padło ? można więcej info ?
To skan błędów z VCDS-a i coś będzie wiadomo wiecej .
Ale czego nie ma? Kierunkowskazów czy tylko dźwięku migania?
Jak to drugie to sprawdź czy jest sygnał jak zaciągniesz ręczny podczas jazdy. Wystarczy na jeden ząbek.
Jeśli nie ma to obstawiam uszkodzenie buzzera.
Jest w liczniku.
dźwięku migania nie ma, sprawdzę przy ręcznym
Jak się zaciąga elektryczny ręczny na jeden ząbek? Dzwięk klikania wychodzi od włącznika awaryjnych, wiec co ma do tego licznik?
No tak. Nie pomyślałem, że ręczny jest elektryczny. Inna opcja to czy jest dźwięk pozostawionych włączonych świateł po wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi.
Przerywacz kierunkowskazów w awaryjnych to jest w 7M a w 7N ten dźwięk kierunkowskazów idzie z licznika. Zaraz to sprawdzę.
Sprawdziłem i dźwięk kierunkowskazów dochodzi z licznika i po wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi oraz przy włączonych światłach też jest dźwięk.
Realizowany przez jeden buzzer więc tak można go sprawdzić.
VCDSem można to sprawdzić w liczniku w 03-test elementów wykonawczych.
Aby wymienić buzzer w liczniku trzeba rozebrać cały licznik łącznie ze wskazówkami i tarczami.
Licznika z 7N nie rozbierałem jeszcze ale inne liczniki tak i zawsze tak było jak piszesz. Trzeba od przodu zacząć.
Dlatego najlepiej programem sprawdzić jak są ustawione wskazówki i przy zakładaniu też VCDSem sprawdzać ustawienie.
Tak zawsze robiłem.
Buzzery wymieniałem w licznikch z Fabii. Oryginał wyciągałem z innego licznika.
Stron: 1 2
Przekierowanie