Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan V6 204HP - połączenie bezpieczników - stopione kable
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich.
Od jakiegoś czasu mój sharanek warjuje. Najpierw zaczęło się od nadmiernego tworzenia się nalotu na klemie akumulatora. Po tem zaczęła falować wskazówka ładowania a dziś zajżałem do puszki z bezpieczniki od kierunków pod maską a tam się kable stopiły. Czego może być przyczyną to zwarcie jak naprawić to uszkodzenie. Dodaje zdjęcia poglądowe problemu.

[Obrazek: 63a58959019a4.jpg]

[Obrazek: d558198db6356.jpg]

[edycja Czerwony]: Poprawiłem fotki, z zapodaj znikną za kilka miesięcy.
Ten typ tak ma - standardowa przypadłość w tych puszkach. Przyczyna - wiek oraz kiepskie wykonanie.

Jak naprawić? Jeśli ogarniasz takie rzeczy sam to trzeba to poczyścić, można wymienić oczka na kablu. Wszystko zależy od stopnia degradacji. Może być konieczność wymiany kabla lub jego kawałka.
Potrzebna zaciskarka do konektorów no i odpowiednie konektory.

Miałem podobnie. Trochę chemicznie podczyściłem skorodowane połączenie. Docisnąłem zaciskarką, zalutowałem - problem już nie wrócił.

Jeśli nie masz narzędzi ani umiejętności to podjedź do jakiegoś elektryka. Jakaś wielka naprawa to nie będzie więc kasy Cię nie obedrze.
Dzięki wielkie. Czyli to nie jest wynik jakiejś grubszej sprawy??? Zwykłe zużycie materiału??
Dokładnie tak
Przekierowanie