Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Obudowa akumulatora.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, z racji już słabego akku i spadającej temperatury na zewnątrz, chciałbym wymienić akumulator.

Przez to że wpadło kilka gratów do auta ( pełne webasto, czy grzałka PTC) chciałbym wsadzić mocniejszy akumulator niż biedne 70-74Ah, wolałbym minimum 90Ah i tu pojawia się problem obudowy akumulatora, która przyjmuje akumulator o długości 278mm, a mocniejsze akumulatory mają 315mm.

Czy istnieje wieksza obudowa do naszych Sharanow, głównie ta pod akumulatory 315mm?

Oczywiście alternator także będę zmieniał ze 140A na 180A.
Nie ma niestety. Musisz obudowę wywalić, rozciąć i wtedy podejdzie większy Aku.
Masz rację, w etce na większe akku sa tylko szmaciaki zamiast obudowy z tworzywa.
[Obrazek: C2ueMYG.jpg]
Ale na podstawie 7N0 wejdzie większy, tylko nie masz plastikowej obudowy a szmacianą
Wiem, tylko ja po prostu nie chcę tej szmacianej Confused

Zapytałem, bo przy leciwym golfie 4 były takie możliwości Wink
Do plastikowej też wejdzie większy. To co podaje ETKA to nie musi się pokrywać z rzeczywistością. Różnica między 70 Ah a 74 to praktycznie żadna czy tam z 65 Ah na 70. Sęk w tym by zapakować tam aku około 100 Ah. Z tego co wiem pozbywając się obudowy wpakujemy tam Aku 95 Ah. Pytanie tylko czy komuś zależy na wyglądzie, tej obudowie czy na dużym aku.

W golfie 4 to ja deczko podciachalem dolną część plastiku i już Aku 95Ah mi tam wszedł.
(29-10-2019 22:15)wesol napisał(a): [ -> ]W golfie 4 to ja deczko podciachalem dolną część plastiku i już Aku 95Ah mi tam wszedł.

Ja miałem obudowę największą dostępną i bez podcinania wszedł 95Ah, do tego altek 220A. Mega widać różnicę w prądzie, jak wcześniej był altek 120Ah.
Przekierowanie