Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z centralnym zamkiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich, pacjent to sharan 2001r mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie przy zamykaniu auta zamyka się wszystko oprócz drzwi kierowcy,gdy chce otworzyć to drzwi kierowcy się zamykają reszta się otwiera.Zczytane błędy to 1148 i 1149,z pilota,z kluczyka i z wnętrza auta jest tak samo,krańcówki pokazują prawidłowo otwarcie drzwi na liczniku
Właścicielu pacjenta :-) gdybyś w swojej łaskawości przeglądnął forum ( użył wyszukiwarki na przykład) to mogłoby się okazać, ze Twój problem nie jest jedyny i niepowtarzalny ;-)
Jesteś nowy ok, ale są pewne zasady i jeśli się rejestrujesz to przyjmujesz do wiadomości zasady funkcjonowania forum.

Podpowiem, błędy 1148 Aktywacja zabezpieczenia zamknięcia drzwi, Drzwi bezpieczeństwa - aktywacja
1149 Deaktywacja zabezpieczenia zamknięcia drzwi, Drzwi bezpieczeństwa - dezaktywacja
Masz do przeglądu ciągłość kabli w gumowych harmonijkach pomiędzy słupkami a drzwiami ( klapa bagażnika tez) przetarcie lub przełamanie zazwyczaj jest przyczyną.
Dzięki za wyrozumiałośćSmile wiem co oznaczają błędy wszystko oprócz drzwi kierowcy działa poprawnie,komfort zamieniony na inny,kable w drzwiach kierowcy sprawdzone
W sga te przelotki (trąby słonia) są bardzo ładnie i prosto odpinalne. Tylna klapa tylko w słupku ma prawym. Ja bym odpinal te wiązki na testy. Tylna to chyba jak pierwszą by odpiął i dalej jechał na drzwiach. Oczewiscie trzeba to robić też z rozumem by nie zatrzasnąć drzwi itp.
Jeśli drzwi kierowcy działają prawidłowo to tam jest w porządku, trzeba sprawdzić pasażera i tył razem z klapą a i krancowki bo oddzielnie podają sygnał do centralnego i do kontolki na zegarach. Krańcówki wyjmuje się łatwo wystarczy przekręcać aż trafią na wycięcie profilu i same wyskoczą
Tak jak pisałem wyżej podczas zamykania auta zamykają się klapa,klapka paliwa i 3x drzwi,drzwi kierowcy nie zamykają się,gdy otwieram otwiera sie wszystko a drzwi kierowcy się zamykają tak jak by zamieniony sygnał był,krańcówki działają
No to jak wiesz lepiej znajdź gdzie i zamień sygnały ;-) ( zamieniły się same albo w nocy weszły skrzaty i zrobiły psikusa ;-) )
Jak stwierdziłeś, ze krańcówki działają ? Ze zapala się kontrolka otwartych drzwi? I już?
Hmmm a znasz inny sposób?
(15-10-2019 11:07)kalamb napisał(a): [ -> ]Jeśli drzwi kierowcy działają prawidłowo to tam jest w porządku, trzeba sprawdzić pasażera i tył razem z klapą a i krancowki bo oddzielnie podają sygnał do centralnego i do kontolki na zegarach. Krańcówki wyjmuje się łatwo wystarczy przekręcać aż trafią na wycięcie profilu i same wyskoczą

Przecież napisałem że drzwi kierowcy nie działają prawidłowo
Tak mój błąd. Ale nie wystarczy sprawdzić drzwi kierowcy trzeba wszystkie.
A krańcówki trzeba wyjąć i sprawdzić czy wychodzą obydwa sygnały mają one trzy piny w tym jeden jest masą.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie