Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nagrzewnica
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam pytanko prawdopodobnie mam do wymiany nagrzewnice, w momencie wlaczenia ogrzewania paruje mi na szybę i czuć smród, Montowal ktoś zamiennik z SRL i na co jeszcze zwrócić uwagę przy wymianie ? A jeszcze jedno zapowietrza mi sie układ chłodzenia gdy rozgrzany silnik jest to w zbiorniku wyrownawczym jest prawie pusto a gdy odkrece korek podnosi sie poziom płynu
Temat znany. Uszczelka pod głowicą kolego.
Jest to pewne ze to uszczelka ? Przez nie sprawną nagrzewnice tez moze sie zapowietrzac układ ?
Niby jak? Jak sobie to wyobrażasz? Czemu płyn w zbiorniczku opada? Bo niby co się z nim dzieje? Okej troszkę uchodzi ta nagrzewnicą ale tam nie może być duża nieszczelność bo by tego płynu uchodziło z układu w ciągu chwili powiedzmy litr. Niby jak by wracał ten płyn po odkręceniu korka? Krasnoludki wpychają go spowrotem do układu?
Czy może w obiegu wodnym tworzy się ciśnienie bo spaliny przechodzą z komory spalania na tłokach padnięta uszczelka w kanał wodny czyli spaliny są pompowane w układ chłodzenia i przez to też rozszczelnilo połączenie na nagrzewnicy. Jak pompujesz jakiś gaz, powietrze czy te spaliny w jakieś gumowe rurki to pęcznieją ? TK i wtedy zwiększają objętość i płyn tam się w nie chowa. Odkrecasz korek na zbiorniczku to gaz wypuszczasz i węże się kurczą więc ciecz idzie do góry do zbiorniczka.

Do Goleniowa chyba daleko nie masz to jak coś to możesz podjechać to szybko ci sprawdzimy co tam się dzieje.
W sumie racja bo nie cieknie po dywanikach to nagrzewnica moze być dobra
Przekierowanie