Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pytanie 1.8t
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Pewnie wyjdę na głupiego ale mam takie pytanie:
Czy to normalne że przez kruciec zaznaczony na zdjęciu jest zasysane powietrze gdy silnik się nagrzeje?

https://zapodaj.net/02677556581ec.jpg.html

Z góry dzięki za odpowiedź
To normalne, bo to przewód podciśnieniowy z kolektora ssącego do serwa hamulców. I ten króciec nie może być niepodłączony - szukaj jego "dalszej części", jeśli coś było, ale u mnie tam siedzi kapturek zamykający króciec.
Patrząc że mamy ten sam silnik wychodzi że też powinienem go zaślepić?
przeglądałem sporo zdjęć tego silnika i właśnie nikt nie ma nic podłączone do niego a na kilku zdj go nie było tylko tak jakby owinięte taśmą.. zastanawia mnie jeszcze w takim razie po co on w ogóle skoro ma być zatkany?
Króciec choćby po to by podłączyć vaquometr. Chyba że auto ma coś dodatkowego na wyposażeniu. Chyba podciśnieniem był sterowany też czasami mniejszy obieg wodny jak ktoś miał Webasto.
Z tego co ja kojarzę, to mam to zaślepione, ale jak będę jechał na nockę do pracy to sprawdzę dla pewności bo mam ten sam silnik.
Nie ma ogrzewania postojowego, więc go zaślepiłem kapturkiem z zestawu naprawczego tylnych hamulców(miałem zbędny). Dzięki wszystkim za odpowiedź Smile1
Przekierowanie