Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z napieciem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Pisze ten post w tym dziale bo myślę ze to elektronika.Posiadam Alhambrę po lift 115 km AUY 2001 Problem jest następujący. podczas jazdy skaczą lub faluje napięcie -objawia mi się szarpaniem w okolicach 2000 -2500 obrotów przygasaniem radia (posiadam w dużym wyświetlaczem który jest czuły na spadki napięcia.Objawy występują po rozgrzaniu silnika w momencie ruszenia się wskaźnika temperatury. Jeśli jest na dworu chłodno to objawy są później , na zimnym chodzi ładnie ma moc.dodatkowo w momencie włączenie świateł mijania i błyśnięcia drogowymi jest szarpniecie oraz przy włączonej z AC Klimie. jeśli wyłączę klimę to jedzie normalnie tylko muszę delikatnie przyciskać pedał gazu bez przeciągania.
Co zrobiłem
zamieniłem przepływomierz nowy brak żadnej reakcji
wymieniłem regulator napięcia i oczyściłem końcówki kabli troszkę się poprawiło ale nadal są szarpania.
Po podłączeniu do kompa wyskakuje sporadycznie błąd pompo wtryskiwacza 4 cylindra nie zawsze
bezpieczniki sprawdzone te pod kierownica i pod maska
lampki ESP i ABS nie zapaliły
Dawkowanie sprawdzone trzykrotnie paliwa oraz powietrza
Pompo wtryskiwacz 4 cylindra oraz kable do wszystkich były wymienione na nowe
Nie oczekuje diagnozy ale może jakie podpowiedzi co jeszcze może odpowiadać za takie zachowanie silnika.
Po za tymi objawami nic się nie-dzieje
Kiedyś u nas w auy też zastanawiało mnie to czemu napięcie sobie faluje.
Tj potrafiło widocznie spadać i latać jak chciało.
Po jakimś czasie zdechł aku.
W ogóle nie lądował się,więc zdechła cela jak to oznajmił elektro.
Po wymianie aku napięcie trzyma równo jak u 20 paro latka
Możesz mieć problem ze sprzęgiełkiem na alternatorze.
albo z punktami masowymi, regulatorem napięcia, przyczyn może być wiele
Przekierowanie