Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: D5WZ grzeje tylko chwilę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Pod koniec zimy oddałem do naprawy D5WZ. Wrócił z naprawy sprawdzony w pełni sprawny. Po zamontowaniu okazało się że grzeje tylko chwilę po czym przechodzi w tryb jakby czuwania. Podczas jazdy grzeje dłużej (kilka minut), ale jak się zatrzymam to po 10-20 sekundach przechodzi w czuwanie (silnik cały czas włączony), po odczekaniu jakiegoś czasu znowu przechodzi na grzanie, ale tylko na chwilę i znowu czuwanie i tak w kółko.
Piec może być sprawny ale czy pompka wodna na podszybiu czy pompuje dobrze. Ewentualnie zapowietrzony pięć. Sprawdź jakie błędy masz na piecu ewentualnie loga z pierwszej grupy zapodaj na zimnym silniku zaraz po odpaleniu do momentu jak piec się wyłączy.
Jakie błędy masz zapisane w sterowniku pieca?
Dziękuję za podpowiedzi. Błędów nie mam jak sprawdzić, pompka na podszybiu na pewno działa, więc na początek odpowietrzyłem układ. Niestety nie pomogło więc będę musiał podjechać do kogoś kto mi sprawdzi błędy i ewentualnie od razu naprawi co trzeba. Znacie kogoś w opolskim kto to robi?
Zrób fotkę tego pieca w aucie, przynajmniej wydechu, chyba w twoim roczniku nie ma już D5WZ.
W podpisie GALAXY 2006 1.9 AUY ? Coś się nie zgadza.Z tego co kojarze to Galaxiaki z tymi motorami to max 2005.2006 to nowa buda z innymi motorami bez VAG.Ale tak czy inaczej to piecyk raczej D5ZF-tragedia.Miałem to u siebie,po wymianie na Stefanową Hybryde F16 gwiżdże i grzeje jak szalony.A propo ,sezon grzewczy zaczęty,piecyk się rano po zimnej nocy (7 C)załącza.
(24-09-2019 20:43)kisand napisał(a): [ -> ]W podpisie GALAXY 2006 1.9 AUY ? Coś się nie zgadza.Z tego co kojarze to Galaxiaki z tymi motorami to max 2005.2006 to nowa buda z innymi motorami bez VAG.Ale tak czy inaczej to piecyk raczej D5ZF-tragedia.Miałem to u siebie,po wymianie na Stefanową Hybryde F16 gwiżdże i grzeje jak szalony.A propo ,sezon grzewczy zaczęty,piecyk się rano po zimnej nocy (7 C)załącza.

Albo kolega ma MK1 i wpisał datę rejestracji, albo ma MK2 i coś pomieszał z silnikiem... Undecided

A przy okazji: u mnie też hybryda z firmy Stefanoheizung grzeje aż miło. Gorące pozdrowienia dla Janusza i Wojtka!
Jakiś czas temu kupiłem rozbitą galaxę i różne części zostały przełożone do tej więc piec nie koniecznie jest oryginalny. Ale na początku działał normalnie, dopiero w kolejnym sezonie przestał więc go wysłałem do regeneracji po której działa tak jak opisałem. W takim razie nie zostaje nic innego jak sprawdzenie błędów. Rozumiem że potrzebuję interfejs VAG? Widzę że na Allegro jest tego pełno więc trudny wybór, możecie polecić coś sprawdzonego?
(25-09-2019 17:15)rombad napisał(a): [ -> ]....
W takim razie nie zostaje nic innego jak sprawdzenie błędów. Rozumiem że potrzebuję interfejs VAG? Widzę że na Allegro jest tego pełno więc trudny wybór, możecie polecić coś sprawdzonego?
Nie chciałeś zrobić fotki....?
Na tym forum masz wiele razy opisane czym diagnozować SGA i jaki interfejs masz kupić. Wysil się troszkę i poszukaj.
---------------
Dzięki chłopaki kisand i Czerwony za dobrą opinie o moich piecykach i również pozdrawiamy bardzo serdecznie.
Zyczymy ciepełka na te nadchodzące zimnisko.
Interfejs kupiony, działa poprawnie i mogę odczytywać kody błędów, jednak w przypadku ogrzewania wyskakuje brak komunikacji ze sterownikiem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie