Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Discover media MIB,kamera cofania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam Panowie!Czy ktoś zakładał już radio discover MIB zamiast zwykłego radia. .Ponieważ montuje kamerkę High z modułem 7N0907441B do Discover MIB 7N5035680B koduje w module can 7N0907530A do modułu PDC 7N0919475.
Sytuacja jest tego typu ,że w momencie gdy mam podłączony moduł kamery ,i po odpaleniu auta włączam bieg wsteczny (DSG) i nic nie funkcjonuje ,natomiast gdy dołączę ww moduł ,i ponownie odpalę auto ,wyskakuje mi piękna animacja z czujnikami PDC ,nie gasząc samochodu podłączam moduł kamery .Przełączam biegi z P na R i kamerka w raz z liniami śmiga idealnie ,przełączam na P animacja również zostaje .Lecz gdy wyłącze auto oraz odpalę na nowo, znowu nic nie działa ,do momentu odłączenia modułu kamery .
Natomiast w dniu dzisiejszym dołożyłem moduł Can/gateway o numerze 7N0907530BJ ,i np połączyłem się z modułem kamerki (ponieważ wcześniej nie miałem takiej możliwości ,a kamera się włączała po manewrach opisanych wyżej )i nadal nie mogę jej uruchomić ,już w żaden sposób .Czy ktoś jest w temacie ?!
Wal do kolegi szczyku on już sie w to bawił . Także na forum Tourana temat podmiany tego radia ( nawigacji ) był poruszany .
Radio mam już opanowane ,najbardziej zastanawia mnie problem z działającą kamerą ,gdzieś znalazłem jeszcze temat ,że muszę moduł PDC wymienić i tez taki kupiłem(wraz z wtyczkami) 1k8919472C ,na tą chwile muszę wiedzieć gdzie i jak się podłączyć z wtyczkami .Jest opcja przejściówki na alliexpress natomiast termin czekania to prawie miesiąc .
Temat załatwiony ,moduł PDC wymieniony i po problemie .
A jeżeli ktoś by miał nadal problem z zakodowanym radiem ,to zapraszam do kontaktu.Odblokowuje praktycznie całe radio.Pozdrawiam .
Jaki moduł PDC założyłeś?
(31-08-2019 16:17)MaciejRog napisał(a): [ -> ]Odblokowuje praktycznie całe radio.Pozdrawiam .

Możesz rozwinąć wypowiedź?
Też jestem po wymianie radia z RNS 315 na MIB i też założyłem taki moduł PDC 1K8919472C, kamera cofania z liniami skrętnymi za 200 pln z aliexpress - działa jak oryginalna.

[attachment=7409]

[attachment=7410]
(06-01-2020 10:20)michal_turek napisał(a): [ -> ]Też jestem po wymianie radia z RNS 315 na MIB i też założyłem taki moduł PDC 1K8919472C, kamera cofania z liniami skrętnymi za 200 pln z aliexpress - działa jak oryginalna.

Ja mam kamerę LOW, jak chcę ze skrętnymi liniami potrzebuję tylko ta kamerę? Czy coś jeszcze?

Moduł 1K8 czeka na podmianę.
Odświeżę temat swoim pytaniem
Mam na pokładzie Discover Media + OPS tył przód z aktywnymi liniami. Chciałbym dołożyć kamerę cofania. Czy potrzebuję pełny zestaw kamera+wiązka+moduł?
taki jak ten:
https://allegro.pl/oferta/vw-sharan-kame...8468900154

czy może uda się to zrobić niższym budżetem?
Proszę o podpowiedź.
U siebie mam kamerę z aliexpress, dokładnie z tej aukcji
https://pl.aliexpress.com/item/330329270...Gldz6&mp=1

Działa jak oryginalna high z liniami skrętnymi.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie