Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Seat Alhambra rocznik 2002 lipiec Drzwi Kierowcy - luz na górnym zawiasie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Drodzy koledzy i koleżanki,

jestem dumnym posiadaczem seata Alhambry lipiec 2002 rok, jest to wersja po lifcie.

Przechodząc do meritum, mam problem z drzwiami od kierowcy, gdyż górny zawias posiada ogromny luz, precyzując poszedł najprawdopodobniej jego sworzeń.

Jestem ze Szczecina i przyznam, iż każdy blacharz którego pytałem o ewentualną naprawę tego zawiasu rozkłada ręce Sad

Jeżeli jest ktoś na tym forum który potrafi naprawić ten zawias lub zna jakiegoś X który potrafi to uczynić w Szczecinie lub w okolicy to proszę o kontakt lub namiary na taką osobę.

za wszelką pomoc z góry dziękuję Smile
Tam powinna być taka śrubka w zawiasie. Jeśli jej nie ma albo jest luźna to dzwi latają na tym zawiasie. Zrób fotki zawiasów.
Szybki sposób na tymczasowe poprawienie sytuacji:
1. Ściągnij drzwi.
2. Kombinerkami obróć boleć górnego zawiasu o 180 st.
3. Załóż drzwi i mocno dociągnij śrubę.

Skuteczny sposób:
1. Odetnij zawias z innych drzwi, najlepiej tylnych, bo są mniej zużyte (chyba, że trafisz na taksówkę...), strona nie ma znaczenia.
2. Zeszlifuj, wyklep, odetnij rozklepane na podkładce zakończenie bolca.
3. Wyjmij bolec w dół.
4. Z samego zawiasu dobrze jest zdjąć plecionkę miedzianą (trzeba z góry, lub z dołu zagiąć do wnętrza kołnierz plecionki).
5. Wszystkie powyższe kroki powtórzyć na swoim zawiasie.
6. Przełożyć dobrą plecionkę do swojego zawiasu i ponownie rozłożyć kołnierz plecionki na płask.
7. Włożyć dobry bolec, założyć podkładkę, docisnąć całość i spawnąć bolec z podkładką. Gotowe.

Miałem dokładnie taki sam ból i blacharze mieli różne teorie, łącznie z przespawywaniem połowy drzwi. A ja to zrobiłem jak napisałem wyżej i działa bez zarzutu.
Bo problem leży w tym że ludzie nie smarują zawiasów. Trze metal o metal i się wyciera. Ja mam zawiasy zamki i ograniczniki przesmarowane że chyba szybciej zgnije.
Śruba jest maksymalnie dokręcona w zawiasie.
Nie jestem mechanikiem aby sam się z tym tematem uporać, dlatego szukam kogoś ze Szczecina lub okolicy aby tę usterkę zlikwidować.
To zrób wariant pierwszy - poprawa będzie znaczna. I zrobisz to w max 30 minut.
Przekierowanie