Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Ogrzewana przednia szyba
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, Seat Alhambra 2005r 1.9tdi 115km
Posiadam powyższy samochód od nie dawna i ciągle odkrywam dziwne rzeczy o których przy zakupie nie miałem bladego pojęcia. A mianowicie - grzana przednia szyba. Szyba orginalna z mikro drucikami ale brak na konsoli przycisku do jej włączenia.
Proszę o wyjaśnienie tej dziwnej sytuacji. Z góry dziękuję
Albo brak przycisku albo ktoś wstawił takową szybę przy wymianie.
No dobrze. Podobnie myślałem. Będę musiał udać się do elektryka by to dokładnie sprawdził.
Szyba jest z tego samego roku co reszta a wyjąłem zaślepki i nie widziałem żadnej instalacji do przycisku.
przy trojkatnych szybkach tu przy podszybiu masz takie plastikowe zaslepki. Pod nimi powinien isc kabel taki dosc gruby Z kazdej strony jeden bo zasila polowe szyby. Jest laczony na wsowke w plastikowej obudowie. Jak bedzie to to szansa jest ze instalacja jest w aucie. Na panelu moze brakowac wlacznika a kostka kablowa mogla sie wycofac do tyly w dół.
O i to jest bardzo istotna podpowiedź. Wielkie dzięki. Będę szukał i oczywiście poinformuję kolegę o wynikach.
Witam ponownie, odświeżam temat mojej nieszczęsnej szyby
Udało mi się w końcu znaleźć czas by wyjaśnić sprawę.
Pojechałem do ASO w Poznaniu i miły Pan wydrukował mi specyfikację wyposażenia w jakim ten samochód wyjechał z fabryki...... I czarne na białym - jest grzana szyba.
Idąc według wskazań Kolegi Wesol, szukałem kabelkow zasilania.... Bez skutku
Dzisiaj oddałem samochód do elektryka i....
Elektryk znalazł instalacje ale szyba wymieniona na orginalna w tym samym roczniku produkcji ale przy wycinaniu z innego auta zostały wycięte również kabelki których namiętnie szukałem.
I wszystko jasne.
Ale mam nadzieję, że nie zostały uciete przy samej szybie na zero bo muszę wywalić cała deskę rozdzielczą do wymiany nagrzewnicy.
Dziękuję jeszcze raz za wcześniejsze wskazówki
Przekierowanie