Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sygnał do włączenia kamery cofania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ma ktoś z koleżeństwa schemat bądź wie gdzie można wpiąć się z sygnałem włączenia kamery cofania z przodu ( pod stacje multimedialną ) zamiast ciągnąć kabel do tylu do lampy ?
Może pod czujnik wstecznego?
Witam.

Jeżeli masz czujniki parkowania, to sygnał znajdziesz przy przycisku je rozłączającym, na środkowej konsoli. Oprócz tego, masz automat wiec sygnał znajdziesz przy przekaźniku automatycznej skrzyni biegów, możesz wykorzystać też selektor biegów.

Pozdrawiam
Podepnę się do pytania, też chciałem podpiąć sobie jeden kabel żeby automatycznie przełączał mi się monitor na cofania, wiem że kabel jest gdzieś w wiązce tylko po której stronie? Mam manual, według schematu sygnał idzie z czujnika do lampy, do centralnej elektryki chyba nawet nie dochodzi. Po której stronie leci wiązka do światał cofania? Przy grodzi raczej za duży splot kabli żeby tam coś gmerać, szybciej w progu się znajdzie. tylko po której stronie?
Większość kamer ma w zestawie kabel video do przesyłu obrazu w nim jest zazwyczaj dodatkowa żyła do podłączenia sygnału do lampy cofania. Tak jest jednak najprościej.
(03-05-2019 23:00)kalamb napisał(a): [ -> ]Większość kamer ma w zestawie kabel video do przesyłu obrazu w nim jest zazwyczaj dodatkowa żyła do podłączenia sygnału do lampy cofania. Tak jest jednak najprościej.

Ja tak właśnie podpiąłem swoją pod plus na lampę cofania, już w klapie.
(03-05-2019 23:00)kalamb napisał(a): [ -> ]Większość kamer ma w zestawie kabel video do przesyłu obrazu w nim jest zazwyczaj dodatkowa żyła do podłączenia sygnału do lampy cofania. Tak jest jednak najprościej.

Wiem, ale nie pamiętam czy dawałem swój kabel sygnałowy czy z zestawu, jeżeli z zestawu to muszę rzucić okiem czy nie ma dodatkowego kabla, jeżeli jest to w sumie sprawa załatwiona, nawet nie pomyślałem teraz o nim, dzięki za przypomnienie.
Przekierowanie