Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: chip tuning ciekawe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam , w poszukiwaniu części na znanym alledrogo wywaliło mi take cudo . Wiem, ale chcę waszej opinii na ten temat , opis bardzo kuszący Smile
link -> https://allegro.pl/oferta/chip-tuning-vw...37f990924c
co sądzicie o tym Smile
Osobiście uważam że wszystkie takie boxy to samo zło bo pewnie skutki z czasem moga być oplakane dla silnika gdyż czipsa robi sie pod konkretny silnik i to w jakiej jest kondycji a nie wali sztywną mapę na pałę dla wszystkich.
To nie zadziała nigdy w życiu. Bez modyfikacji w osprzęt w wolnossącej jednostce nie ma co chipowa. Więcej mocy wymaga podlania większej ilości paliwa równocześnie podając więcej powietrza. Nie masz turbo to powietrza więcej nie będzie czyli będzie zalewać paliwem i wtedy będzie zamulenie i mniejsza moc.
A ja bym powiedział tak:

1. Hamownia i pomiar jak jest obecnie
2. zakup ten czip i wsadź pod machę
3. Hamownia i pomiar "po"

Każdy człowiek wie, że do wolnossącej jednostki trzeba już mechanicznie podchodzić i nakłady na to będą nieopłacalne vs. cena auta (no chyba, że kochamy je na zabój i jest przezaje... jak SharanWink )

..ale nie znamy o tych boxach opinii od tych, którzy zamontowali i hamowali auta przed i po. W sumie z dwojga złego lepiej się uczyć na cudzych błędach.

Przy TDI, bądź TBenz może to ma sens, chociaż jak przedmówcy jestem zdania, że powinno się takie mody robić "pod konkretne auto"

Pamiętaj tylko, że cudów na świecie nie ma lopezTongue i pisaliśmy Ci o tym, ale próbuj.

Najlepsze, że to i 2.0B podnosi o 30 % hehehe
Przekierowanie