Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: blokada tylnych prawych drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koledzy problem.
Kontrola rodzicielska tylnych prawych drzwi włączyła mi się na stałe. Jak wszyscy wiemy po otwarciu klapki od wlewu paliwa blokują się tylne prawe drzwi przesuwne. Mi się zablokowały i już nie chcą się odblokować.
W ASO jakiś czas temu miałem rozbierany ten element do malowania po stłuczce.
Miał ktoś z was taki przypadek ?
(21-03-2019 20:43)rokef napisał(a): [ -> ]Jak wszyscy wiemy po otwarciu klapki od wlewu paliwa blokują się tylne prawe drzwi przesuwne. Mi się zablokowały i już nie chcą się odblokować.
Zablokowały się na stałe przy zabawie z klapką wlewu czy z przyciskami przy kierowcy ? Czy tak same ze sie .

Otwieranie klapki widzisz na piktogramie samochodu na zegarach ???
Zablokowały się po tankowaniu. Na wyświetlaczu brak informacji o otwarciu klapki. Na blokadzie na przyciskach jest włączona blokada, ale nie reaguje na zwolnienie.
Phi ... to wygląda na dość proste . Nieprawidłowy sygnał z przełącznika klapki . Aczkolwiek powinno pokazywać na wyświetlaczu , że jest klapka otwarta . I tu najlepiej sie zapytać VCDSa
Po zakupie Sharana miałem cały czas aktywny przycisk blokady tylnych drzwi, ale prawych. VCDS w rękę i okazało się że zamek tylnych prawych drzwi jest uszkodzony. Więc tak jak Maciej pisze, najpierw VCDS i diagnostyka.
(26-03-2019 02:10)szczyku napisał(a): [ -> ]Po zakupie Sharana miałem cały czas aktywny przycisk blokady tylnych drzwi, ale prawych. VCDS w rękę i okazało się że zamek tylnych prawych drzwi jest uszkodzony. Więc tak jak Maciej pisze, najpierw VCDS i diagnostyka.

wymieniałeś zamek? Czy dało się go jakoś pobudzić do działania Big Grin ?
Jak wymieniałeś, czy to prosta robota?

Dzięki koledzy za odpowiedzi.
Nie bawiłem się w żadne pobudzanie, bo zamki kosztują normalne pieniądze. Wymiana... dla mnie prosta, ale trzeba wziąć pod uwagę ze np termostat, czy rozrząd także sam zmieniałem, a nie jestem mechanikiem. Zależy jak na to spojrzeć Wink
Przekierowanie