Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wtyk obd 2 vw Sharan 2.8 vr6 1995
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Serdecznie mam pewien problem z Wtykiem OBD 2 otóż gdy próbowałem podłączyć się lampka na kablu się nie świeciła i nie mogłem odczytać Silnika,IMMO,ABS,itp okazało się że nie było Plusa i minusa na wtyczce obd 2 więc podłączyłem i lampka zaczęła się palić wiec szedłem na kompa i dalej nic nie mogłem się podłączyć brakowało Lini K Więc leciałem od wtyczki po wiązce i była przerwa na ABS i Licznik to zastało podłączone pod pin 7 Linie K i tak odczytało i licznik i abs ale dalej nie mogę sie podłączyć pod silnik i szukając dalej lini K czyli szaro biały dalej nie było tego kabla więc rozprułem wiązkę od ECU szukając tego kabla szaro białego niestety nie ma takiego kabla czy ktoś wie z jakiego pinu od ECU wychodzi Linka K ?? i jaki kolor jest tego kabla ?? żebym mógł sprawdzić i podpiąć się do wtyczki obd 2 dziękuję i proszę o pomoc
Witam.

Generalnie przy Motronicu M3.8.1 pin21 jest linią diagnostyczną K ale u Ciebie prawdopodobnie będzie on nie obsadzony, bo w Sharanach z tego okresu, linia diagnostyczna jest dociągnięta chyba do modułu immobilizera i ten dopiero się łączy z ECU, bodajże pin43 i diagnostyka chyba idzie przez niego, kolor przewodu może być biały, bo to nie jest typowa linia K.

Pozdrawiam
Wiem ,że to nie moja bajka ,ale ten pierwszy post to masło maślane . Jedno wielkie zdanie , które nie wiadomo ,gdzie ma koniec.
Dobra dzięki oto chodziło o pin 43 tak masz rację jest tam kabel biały znalazłem schemat ECU i tak samo pisze jak ty że na pinie 43 jest linie k pisałem to co robiłem tak żeby było wiadmo że coś robiłem a nie z [automat-usunięto wulgaryzm] i tak. Mam immo podłącze się pod pin 43 i zobaczymy czy zadziała dzięki wielkie
Przekierowanie