Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana boczków tylnych drzwi sharan II
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, posiadam w sharanie boczki tylnych drzwi bez rolet, chciałem wymienić na takie z roletami bądź dokupić same ori rolety i zamontować. Pytanie czy ktoś taką zmianę u siebie przeprowadzał ? Co dokładnie jest potrzebne by cały zestaw prawidłowo funkcjonował ?
Taniej będzie zamienić całe boczki , bo rolety są raczej niedostępne . I jeszcze pewne elementy rolety są w pełni zintegrowane z boczkiem .
Boczek sie da zdjąć bez ruszania z zawiasów drzwi przesuwnych . Ale trochę trzeba się nagimnastykować .Confused
Ja u siebie wymieniłem boczki na takie z roletami. Z tym że najwięcej problemu sprawiły mi zamontowanie uchwytów które trzymają rolete u góry. Trzeba bardzo precyzyjnie dopasować bo winnym przypadku roleta będzie się marszczyć. Ja w komplecie nie miałem śrubek które zakupiłem w ASO. Co do montażu rolet w swoje boczki odradzam bo jak kupisz sama rolete to nie będziesz jak miał jej zamontować bo ona jest przykręcana A w boczkach bez rolet nie ma otworów na montaz rolety A druga sprawa to wycięcie otworu na rolete graniczylo by z cudem do tego maskownica. Mam nadzieję że już wiesz co robić.
Dzięki za odpowiedz. Czas szukać boczków z roletami i uchwytu trzymającego roletę Rolleyes
Aaaaa racja , jeszcze górne uchwyty . Ale te zostają na całych drzwiach sprzedawanych na Allegro . Ale w ASO to tylko plasticzek drogie to nie jest .
Jeżeli jeszcze nie wymieniłeś boczków to możesz wspomóc się instrukcją pod poniższym linkiem
https://www.youtube.com/watch?v=ZrTyqMhOSQ4

Ja wymieniłem w mojej Alhambrze na boczki z roletami. Dobrze jest się zaopatrzyć w kołki montażowe w ASO przy okazji zakupu wkrętów z górnym mocowaniem rolety (o ile nie dostaniesz ich w komplecie z boczkiem). Przy nieumiejętnym demontażu można naderwać jeden lub dwa.
Przekierowanie