Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Webasto - Sharan/Alhambra MKII
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam

Nie działa mi webasto w sharanie z 2010 roku. Uruchamiane z pilota, na wyświetlaczu pokazuje się czas nagrzewania 30 min, jednak system nie działa.
Przy skrzynce z bezpiecznikami pod kierownicą, znalazłem przekaźnik, który klekocze przy włączeniu pilotem.
Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?
Podpinając vcds ale bezpieczniki to myślę że w pierwszej kolejności sprawdziłeś?
O bezpiecznikach pomyślałem w pierwszej kolejności, ale nie mam opisu. W sieci znalazłem, że to może być 10A poz 14ej i ten jest ok.
A wszystkich bezpieczników to nie można sprawdzić kolejno. Tylko tak nie że wydaje mi się tylko albo miernikiem albo bateryjka i żarówka i jedziesz.
To logiczne, że można i nawet w tej sytuacji to trzeba. Są dwa problemy, szybko się ściemnia i temperatura jest na minusie, a ja dłubię pod chmurką.
Wszyskich bezpieczników może szukać laik, desperat itd.
Klekoczący przekaźnik wskazuje na brak masy, lub uszkodzony inny modułu.


czy ktoś wie gdzie jest sterownik webasto ???
To też może być przyczna.

Ktoś miał podobny problem?



szczeże mam bardzo mało czsu na analizowanie probemu, szukanie info w interku i analizę schematów. Zajmie mi to dużo czasu, ze względu na dwa małe potwory, którymi się opiekuję.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczyny za pomoc.


Jeśli uda mi się rozwiązać problem, to opiszę jak to zrobiłem.Angel
Jaki sterownik Webasto. Wszystko jest z piecem razem w jednej obudowie. A i nie ma tam przekaźników.
Taka niespodzianka. Przekaznik jest i nawet chciałem fotki złączyć, ale był problem z dodaniem plików. Moze uda się później.
Mam przekaźnik który szaleje po właczeniu webasto z pilota. Dosłownie obok jest podłączony moduł, nie wiem co to jest. muszę pogrzebać w intrku, żeby to rozpracować.

Auto sewisuję w vw ale mam wątpliwości czy to robią żetelnie.
Jak pokazałem im pilota od webaso to serwisant zawołał handlowca, ten zaczoł swój bełkot, więc od razu mu przerwałem. Powiedziałem, żeby zszedł mi z oczu bo mie ma pojęcia o czym mówi. Kolo spóścił łeb i odszedł czerwony.

ps. zna ktoś kogos we Wrocławiu gdzie można by podłączyć się pod kompa i odczytać co dolega szarakowi?
A to czym jest załączany pięć to już może być sto różnych sposobów. Bo od komórki starej typu nokia 3310 po inne dziwadła własnej inwencji i oryginalne. Przy piecu na canie jest nieco inaczej aczkolwiek też możliwe.
Z chwilę cofniesz się do czsów Clauda Chappa.

Spróbuj na problem popatrzeć jak naukowiec, a nie jak pomysłowy Dobromir.

Przekaźnik klekocze, tak się zachowuje, jeśli np. nie ma masy.
moźe być uszkodzony jakiś sterownik lub inny układ podłączony do tego przekaźnika.

Ktoś ma jakiś pomysł?
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie