Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam. Zabieram się do wymiany silnika sharan 99r 1.9tdi afn . Jakieś podpowiedzi,patenty na co zwrócić uwagę aby sprawnie wyjąć silnik. Do góry wyjdzie bez problemu czy i przód trzeba demontować?
Od czego na 100% pasują silniki do sharana bo jedni np twierdzą że z passata się nadają drudzy że nie bo mocowania itp - pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi
Tak od paska troszeczkę się różnią niektóre rzeczy id miski po łapy itp. ale do przełożenia jak coś. Tyle że chyba lepiej odrazu brać z jakiego golfa Ibizy itp.
A co ci tam w twoim się stało?

Silnik wyciągamy raczej w dół lub po zdjęciu przodu, chłodnic, atrap itp.
U mnie urwało zawór i narobiło trochę bigosu głowica totalny szrot a i cylinder przerysowało. Szukam używanego zrobię głowicę + nowe pierścienie i panewki.
Co do wyjęcia myślę że po ogołoceniu osprzętu powinien pójść do góry ale wolę dopytać kogo kto juz wyjmował zawsze to cenne wskazówki
Rozbierz przód - masz wtedy świetny dostęp do wszystkiego i wyciągaj silnik przodem.
Drugi silnik bym zapodal i zastanowił się czy właściwie ruszać czapę. Jeśli już ta głowice zrzucać to tylko profilaktycznie. Pierścieni nie ruszałbym bo bez honowania to raczej kiepski pomysł. Ale jeśli już to sprawdzic luz zaworów na prowadnicach i wymienić uszczelniacze zaworowe. Panewki to tylko jeśli już sprawdzić czy nie są wydrapane. Przebarwienia zawsze mają ale nie mogą być złuszczone czy wytarte w pręgi. Z tym że te silniki z tym nigdy problemów nie miały. Części spasowane przez tyle tys km śmigały to żadne nowe nie będą takie spasowane.
Dobrze że zerknąłem do panewek bo było nieciekawie w dodatku nad wymiarowe więc przerzuciłem swój wał zakładając nowy komplet panewek.
Co do wyjęcia silnika wyszedł górą
Zapodaj fotki panewek.
jutro wstawię
Niestety nie moge wstawić fotki mimo pomniejszenia. Mam natomiast pytane o hydropopychacze po wyciśnięciu tłoczek powinien chodzić luźno czy zostać w pozycji wciśniętej?
Nowe hydropopychacze czy stare?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie