Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Domykanie szyb, jedna się nie domyka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć Klubowicze!
Ostatnio w moim seacie wymieniłem mechanizm podnoszenia szyby,bo mi się linka zerwała, kupiłem na szrocie, przełożyłem.
Otwieram samochód przytrzymując kluczyk i otwierają się ładnie wszystkie szyby, odwrotnie ta jedna szyba się nie zamyka, co może być nie tak??
Witam.

Jeżeli założyłeś razem z silniczkiem, to prawdopodobnie kupiłeś od Anglika i trzeba przewody zamienić.

Pozdrawiam
Czyli najprościej by było przełożyć płytkę ze starego.
Witam.

Jeżeli tamten był do końca sprawny, to możesz tak zrobić, żeby pominąć inne ewentualne uszkodzenia tego ze szrotu, co wolisz, sprawdź też dobrze mase na tym silniku, czy jest dobra.

Pozdrawiam
Czy na pewno dobrze szyba zamontowana? Ja miałem przypadek ze po wymianie podnośnika szyby szyba się nie domykała. Powodem było że przesunąłem trochę uchwyt mocowany do szyby i już był problem. Po dokładniejszym ustawieniu wszystko działało.

Możesz jeszcze spróbować takiej metody do programowania szyb. Przekręcasz klucz w stacyjce aż kontrolki się zaświecą. Wciskasz i trzymasz przyciski od szyb aż szyby się do końca otworzą. Potem Ponownie wciskasz przyciski i trzymasz aż do momentu aż szyby się zamkną. I szyby są zaprogramowane. Teraz można otwierać i zamykać. Jeśli to nie pomoże to trzeba szukać wady w podnośniku szyby lub wiązce drzwi.
Temat odwróconych kierunków działania szyb znany z anglikowych części. Nie tylko w sga.
Przekierowanie