Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Alhambra/97r - pękająca obudowa czujnika układu chłodzenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam forumowiczów.
Aktualnie jeżdżę Alhambrą 2.0 lpg 97r.
Nagle zaczęło ubywać płynu chłodzącego.
Zauważyłem na obudowie jakiegoś czujnika (znajdującego na grubym przewodzie chłodzenia pomiędzy silnikiem a chłodnicą) jakby pęknięcie, przez które wykraplał się powoli płyn chłodzący. Pomyślałem, że to zmęczenie materiału a ponieważ mam jeszcze jednego galaxiaka na części, przełożyłem cały element wraz z czujnikiem. Dodam, że nie było problemu z demontowanym elementem w poprzednim samochodzie. Po uruchomieniu silnika zauważyłem ze zgrozą, że na obudowie wymienionego elementu pojawia się kropla płynu. Przewody nie wydają się szczególnie twarde.
Czy przyczyna takiego stanu rzeczy może być nie odpowietrzenie układu lub uszkodzenie jakiegoś innego elementu?
Słabo znam się na mechanice samochodowej a własnie jestem przed jutrzejszym wyjazdem na opłacony wcześniej urlop z żoną - więc sami rozumiecie...
W uzupełnieniu poprzedniego posta:
PS
Jak się okazało jest to czujnik temperatury, ale czy ktoś z wyjadaczy powie mi do czego służą jego wskazania (czyli czy jest niezbędny do jazdy) bo po jego odłączeniu wskaźnik temperatury działa i na gaz też przełącza więc na to wpływu nie ma...

Nie jestem pewien,czy na tym forum można pisać kolejnego posta pod swoim, ale jak widać edytować swojego nie mogę.
Witam.

Zrób zdjęcie tego elementu, to będzie wiadomo na pewno, z opisu wnioskuję, że jest to czujnik odpowiedzialny za załączanie ostatniego, najwyższego, biegu wentylatora chłodnicy i nie radzę go odłączać bo w korku ugotujesz auto.

Pozdrawiam
Dziękuję za odzew.
To na pewno czujnik temperatury.
Zdjęcia na razie nie zrobię bo "nie wygląda".
Odrobina kleju elastycznego i taśma naprawcza spowodowały, że udało się przejechać 600 km bez uronienia kropli płynu chłodzącego.
Namierzam nowy element do wymiany.
Ciekawostkę stanowi fakt, że pomimo opisów w mojej Alhambrze jest średnica króćca 38 mm - czyli tyle co w Galaxy, chociaż wg opisów powinno być 32 mm.
To tak dla forumowiczów, gdyby przyszło wam wymieniać ten element...
Oczywiście króćce 32 mm łatwiej dostępne i o wiele tańsze...
Przekierowanie