Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Brak dokumentów przy zatrzymaniu przez policję
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Dzień dobry, ostatnio czytałem o mozliwości braku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego i policy Oc. Czy to prawda? W to prawo weszło już w życie?
Jeszcze nie bo system nie trybu. Miało być od maja.
Mi się wydaje, że już gdzieś czytałam o tym, że to już jest. No ale lepiej poczytać dokładnie i się dowiedzieć na 100%, żeby potem nie było Big Grin
a ja słyszałem że termin przesunięty na czerwiec bo nie trybi Smile
Właśnie wiem że nie weszło bo to nie działało. Ponoć jak wejdzie to tylko dowód osobisty wystarczy że mamy.
Już oficjalnie piszą wszędzie że od przyszłego miesiąca będziemy jeździć "bez dokumentów".
Ja się zastanawiam tylko jak w przypadku stłuczki lub pożyczenia komuś pojazdu - nie koniecznie komuś obcemu ale np żona.
Nie ma znaczenia. W systemie widzą po nr rej kto właściciel czy ma przegląd ubezpieczenie i tyle.
Nie ma się z czego cieszyć. To jest pisane palcem na wodzie. Nie wiadomo czy w ogóle w tym roku to ruszy.
Prawdę mówiąc, to gdyby tylko dowód rejestracyjny był w formie karty - jak DO i prawo jazdy - to żadnego problemu z jego wożeniem nie widzę.
System CEPIK 2 już jest, od początku roku, ale odczytanie z niego cokolwiek graniczy z cudem. Informacja jest tak zagmatwana, że nie wiadomo o co chodzi.
Stron: 1 2
Przekierowanie