Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 1,9 TDI - 101KM szarpie na luzie, w trakcie jazdy i brak mocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie Panowie Smile

w końcu i moje VW dopadła bolączka. Co prawda nie chodzi o Sharana ale o Borkę. Parę dni temu wszedł mi w tryb awaryjny po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. A dzisiaj po odpaleniu silnik dziwnie zaczął pracować, szarpie nim, nie widać żeby obroty falowały. To samo jest w trakcie jazdy, czuć jak nim szarpie bo cała buda się trzęsie i brakuje mu mocy. Odpala od strzała a przy tym i przy jeździe nie dymi, nie łapie wysokiej temperatury. Na korkach od płynu i oleju czyściutko. Jutro będę wiedział coś więcej bo podepnę go pod kompa. Ale może już teraz coś podpowiecie. Każda uwaga mile widziana.
Bym zaczął od kabloteka do pompowtryskow.
Miałem podobne objawy z tym szarpanieniem - na jedenej pompce oringi były poszarpane, dawka +2,99 wypadanie zapłonu, po wymianie gumek wszystko wróciło do normy.
Tak o tym też myślałem. Łatwiej i bez kosztów sprawdzić ta kabloteke. Potem oringi.
Hej Panowie, dzisiaj rozebrałem i wyczyściłem te wtyczki i problem ustał. Ale martwi mnie ciągle paląca się kontrolka ESP :/
Podepnij kompa bo przyczyn może być kilka.
Na silniku miałem błąd cylindra, więc to było związane z tą listwą. Skasowałem i zobaczymy czy pojawi się znowu. A co do modułu ABS to kurde wywala mi na VAG-COM błąd zbyt wielu błędów w komunikacji i nie mogę się połączyć żeby zczytało błędy. Będę jeszcze z tym walczył w weekend.
Witam.

Sprawdź wtyczkę przy pompie ABS-u, podaj błąd jak możesz.

Pozdrawiam
Wina raczej kabla. Niekiedy vag com jest jakiś lichy i nie chce się połączyć. Vcds i się połączysz i odczytasz błędy na ABS.
No raczej to wina kabla bo walczę już któryś dzień. Co ważniejsze kontrolka zgasła sama z siebie. Ale będę musiał zamówić nowy kabel Smile
Przekierowanie