Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Skrzynia automat - przełożenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, czy ktoś ma informacje na temat przełożeń skrzyni automatycznej w sharan 1.8t? Moja skrzynia się kończy, mam z kodem FBP. Na portalu aukcyjnym znalazłem z kodem FBP i drugą GPG, obie podobno do Sharana 1.8t. Czy one się czymś różnią? Potrafi ktoś wskazać ewentualne różnice? Skrzynia pięciobiegowa Jatco Jf506e. Pzdr.
Witam.

Skrzynia GPG jest nie jako następcą FBP, pojawiła się gdy tamta zniknęła i na pewno różnią się blokiem zaworów magnetycznych czyli tym co znajduje się pod tym czarnym deklem z przodu skrzyni, prawdopodobnie różnią się też sterownikiem tej skrzyni, a dokładnie jego oprogramowaniem, gdyż w tym czasie co nastąpiła zmiana skrzyni nastąpiła też zmiana sterownika więc musiałbyś kupić najlepiej komplet czyli skrzynię wraz ze sterownikiem.

Pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź, będę szukał w takim razie skrzyni z moim oznaczeniem. Szkoda że w okolicy Wrocławia nie ma mechaników którzy dobrze znają tą skrzynię i wiedzą co jej dolega, są tylko tacy co chcą zrobić kapitalny remont Sad
Witam.

Jak Ci bardzo zależy na tym co masz, to zawsze warto jechać gdzieś dalej albo wysłać do naprawy, tak jak ludzie jeżdżą wiele kilometrów/wysyłają do kolegi Stefano z dogrzewaczami.

Pozdrawiam
(22-03-2018 21:04)Emsi007 napisał(a): [ -> ]Dzięki za odpowiedź, będę szukał w takim razie skrzyni z moim oznaczeniem. Szkoda że w okolicy Wrocławia nie ma mechaników którzy dobrze znają tą skrzynię i wiedzą co jej dolega, są tylko tacy co chcą zrobić kapitalny remont Sad


Zadzwon pod ten numer +48665798358 moj ziomek z wroclawia robi skrzynie automaty moze ci cos poradzi
Przekierowanie