Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czym wyciszyć tdi jakieś maty???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszyskich chciałbym prosić o jakieś porady czym wyciszyć silnik sharana tdi żeby w budzie było trochu ciszej. ma ktoś jakies doświadczenie próbował ktoś coś z tym zrobić taka naszła mnie myśl. kiedyś podjeżdżałem autem kawałek bez podszybia lto myślałem że coś się spierniczyło w silniku tak głośno do środka było i tak myśle skoro takie podszybie robi taką robote to jakby jeszcze cos dołożył to może byłoby jeszcze ciszej, proszę o wypowiedzi i podpowiedzi. Pozdrawiam
Sprawdz najpierw czy wszystko w porzadku z silnikiem, wydechem (zwłaszcza plecionką) podłogą i grodzią (czy nie ma dziur). Juz kilka osób robiło dodatkowe tłumienie Sharana i uwierz tłumienie samej grodzi niewiele da. Dopiero zrobienie grodzi wraz z podłogą, drzwiami, maski i dachu daje dobre rezultaty tyle ze koszty dosc spore.
Piszesz że tłumienie grodzi niewiele daje ale jazda bez grodzi jest o wiele głosniejsza wiec wiele daje akurat mam wyjętą ,przegrodę i hałas jest o wiele większy .
Czyli idąc tym tropem założenie drugiej grodzi (podwójnej ) powinno spowodować zmniejszenie hałasu do poziomu komfortowej limuzyny Big Grin brawo Ty
Witam to nie o to chodzi zeby zakladac ďruhie grodzie ale pomoc sobie w sorawie wyciszenia. Widze ze nikt nic nie robil bo konkretmej odp nie dostalem typu "kup mate taka taka ona nie przemaka i swiernie sie do tego nadaje" tylko jakies wywody z grodziami dodatkowymi. Dzieki za szczere checi ale nie pomagacie.
Nie płacz ;-) dostałeś konkretne wskazówki tylko nie chcesz brać ich pod uwagę. Porządne maty sa kosztowne i trzeba by zrobic grodź, podłogę, drzwi i maskę. Dodatkowo zapewne zanim wykleisz podłogę musiałbyś zrobic czyszczenie z rudej, konserwacje i dopiero maty, wykręcanie foteli, zdejmowanie wykładziny itp. To trzeba zrobic z sensem bo byle jak nie da efektu.
Co do mechaniki opisz dźwięk ktory Ci przeszkadza czy jest głuchy i buczący?
Jaki masz przebieg? Wymieniany był wałek rozrządu, popychacze itd ? Wydech w dobrym stanie, poduszki pod silnikiem?
Jesli problemem hałasu jest mechanika to narobisz sie z matami wydasz kasę a efekt bedzie niezadowalający. Zajmuje sie akustyką i troche na ten temat wiem. Pozdrawiam
(20-02-2018 06:42)junak1956 napisał(a): [ -> ]Witam to nie o to chodzi zeby zakladac ďruhie grodzie ale pomoc sobie w sorawie wyciszenia. Widze ze nikt nic nie robil bo konkretmej odp nie dostalem typu "kup mate taka taka ona nie przemaka i swiernie sie do tego nadaje" tylko jakies wywody z grodziami dodatkowymi. Dzieki za szczere checi ale nie pomagacie.

Maty STP GOLD naklejasz na krzyż 2 warstwy powinno trochę pomóc. Tak się wycisza tymi matami sufity klapy pokrywy
Koledzy, chciałbym powtórzyć pytanie tytułowe z tego wątku, podkreślam, że chodzi o wyciszenie SILNIKA DTI. O wyciszaniu drzwi, podłogi, sufitu to jest dużo w kilku wątkach, w tym też. Pytanie nie dotyczy też montażu super-audio. Ciekawi mnie, czy da się coś zrobić, żeby sam silnik był cichszy?

Mój samochód jest sprawny, silnik jest sprawny (przebieg 300+), dźwięk też ma równy, ale właśnie to silnik jest pierwszym źródłem hałasu / dyskomfortu we wnętrzu. Na autostradzie powyżej 120 km/h jest już nieprzyjemnie.

Trochę dziwne, że stawiam takie pytanie po kilku latach jeżdżenia tym hałaśliwym pojazdem - może z wiekiem zaczęło mi przeszkadzać? Huh
Ścianę grodziową wyciszyć jakimiś matami. Wiem że golf 4 miał maty a np polo nie miało i niestety polo było głośne a silniki te same.
Pytanie może niefachowe, ale zadam, bo nie wiem: od której strony tę ścianę wyciszać? Bo z każdej strony dojście jest do bani chyba?
Stron: 1 2
Przekierowanie