Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Prośba o analize
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mój sharan 1.8T od jakiegoś czasu ma problemy z odpalaniem - gaśnie na zimnym silniku, oraz przerywa podczas przyspieszania może ktoś rzuci fachowym okiem coś znajdzie
i ostatni
Witam.

Napracowałeś się forumowiczu z tymi log-ami ale niestety nadaremnie, raz że są w postaci graficznej, a nie liczbowej co znacznie ułatwia analizę, to jeszcze brakuje wartości na osi x,y wykresu. Musisz je zrobić prawidłowo, inaczej nie sądzę aby ktoś je potrafił prawidłowo zinterpretować. Poza tym z logów nie wyczytasz dlaczego silnik nie odpala/gaśnie na zimnym, a co do przerywania przy przyśpieszaniu to musiałbyś je uchwycić podczas log-owania aby móc je zinterpretować. Na przypadłości, które podałeś to najlepiej odczytać błędy jeśli są i obserwacja parametrów rzeczywistych podczas występowania tych objawów, chociażby wskazania czujnika temperatury silnika czy czujników wału i wałka czy też sprawdzenie zasilania z przekaźnika sterownika silnika, jako najczęstszych przyczyn tego typu usterek. U Ciebie dodatkowo jest założona instalacja gazowa, która nieco komplikuje diagnostykę. Jakiś czas temu miałem przypadek, że przepalony bezpiecznik od sterownika gazowego powodował brak możliwości odpalenia auta, co wyszło przez przypadek, bo generalnie gazem się nie zajmuję i nie tykam takich aut, chyba że dobrych znajomych.

Pozdrawiam
tu dodałem to samo, ale wartości liczbowe, w sumie to tylko konwersja csv, dane tak jak vcds wypluł
Przekierowanie