Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam
Robiąc porządki w szafce znalazłem małego suba BLOW 20cm.
Rozkminiając sprawę zastanawiam się czy można by go było wsadzić w małej zabudowie pod siedzeniem, lub w prawy tylni boczek i tu dochodzę do sedna sprawy, a mianowicie przerabiał ktoś z Was ten temat i może podzielić się jakimś doświadczeniem i zdjęciami?
Na necie znalazłem zdjęcia gotowej zabudowy w boczek, ale pod siedzenie nic nie było Big Grin
Pozdrawiam Rafał
hej
przerabiałem takie rozwiązanie w tylnym boczku. zbudowałem skrzynkę osobiście ale niestety dźwięku z tego nie było. skrzynia wychodzi w miarę mała więc szału nie ma. pod siedzeniem według mnie jest za mało miejsca i tez nic z tego nie będzie oprócz własnej pracy.
nie było mi dane zobaczyć lub posłuchać takich rozwiązań o których piszesz a moje próby były niezadowalające.
obecnie mam 12 cali phase aliante w skrzyni o kształcie kwadratowym która stoi za fotelem środkowego rządu bo ostatnich nie wożę. ma terminal więc jak trzeba to szybko wyciągam i do garażu. wiadomo że zabudowa w boczek lub pod siedzenie jest praktyczniejsza ale robimy to po to aby słuchać muzyki na zadowalającym poziomie nie patrząc na zajmowane miejsce przez suba Smile

jeśli jesteś z Rzeszowa poszukaj http://www.strefacaraudio.pl jest tam kilku zapaleńców i organizują co jakiś czas spoty. znajdź termin pojedź pogadaj z nimi, posłuchasz różnych rozwiązań i na pewno podpowiedzą i może coś do bagażnika twojego włożą na próbę.
Właśnie pomyślałem żeby to upchnąć "gdzieś" , bo w aucie prawie cały Czas mam 7 foteli, a że mały francak jest to pomyślałem o tych miejscach. Jak się ociepli to zagładę pod fotel, zobaczę ile tam miejsca, może jakieś 7-8L da się wyskrobać.
Huh
odpowiedni glosnik i da sie zdobic i dobre graidlo.
Jak wozisz 7 foteli, to raczej nie będziesz zadowolony z suba w clozecie.
Tak jak pisze @saltech.
Mam suba 8' - w innym wątku pisałem o nim - i eksperymentalnie zasłoniłem szczelinę b-r w celu oceny brzmienia... i szybciutko powróciłem do normalnego stanu!
Nie dało się tego słuchać. Musiałem sięgać do korektora i podbijać 40 Hz, bo zejścia brakowało. Niestety podbijanie niskich tonów nie było satysfakcjonujące w brzmieniu. A strojenie mam na 36 Hz, co doskonale słychać niemal w każdym utworze. A tak nie muszę stosować żadnych podbić - niskie mam ustawione na 0dB i jest bardzo dobrze.
Głośnik nie jest stresowany podbiciami i wzmacniacz nie generuje przesterów szkodliwych dla głośnika.

Ewentualnie wysupłaj nieco grosza i wrzuć ten grosz w przednie drzwi w postaci wygłuszenia i wymiany głośników. Wzmacniacz średniej klasy wystarczy - nawet używany 2 x 50/60 W na kanał. Taka moc wystarczy do niezłego nagłośnienia.
Link @saltech'a da Ci dobre źródło zakupów. Tylko ładnie się przywitaj w odpowiednim dziale po zarejestrowaniu, bo Admin jest uczulony Big Grin
A tego nikt u nas nie przerabiał?

http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit-bo...ofera.html

pod mały głośnik, ale przy siedmiu fotelach chyba najpraktyczniejsze i w miarę porządnie wygląda.
Przy dobrym głośniki do obudowy zamkniętej myślę że to jedna z lepszych opcji.
Fajne,zamawiam Cool
Nie lepiej najpierw zorientować się jaki głośnik będzie dobrze pracował w takim litrażu? Jaka cena takiego głośnika?
Bo nie każdy się nadaje... musi tolerować mały litraż, bo inaczej nie będzie nisko schodził i oddawał niskie tony. Podbijanie korektorem nic nie da, a nawet pogorszy jakość odbioru muzyki.
Możesz usłyszeć pseudo bas w postaci monotonnego pukania niezależnie jaki wykonawca będzie słuchany...
Ja mam kontrowersyjnego STX 8' w skrzyni b-r i za niewielkie pieniądze słucham bas w wielu "kolorach i rozmiarach" - zero pukania jak dzięcioł w chore drzewo...
Skrzynia przymocowana do podłogi po stronie schowka, łatwa do zdemontowania.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie