Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wacumpompa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
Czy ktoś wymieniał wakumpompę w sharanie?
(brak hamulca)
sprawdz na poczatek czy weżyk laczacy pompe vac z serwem hamulcowym jest caly. Nawet ja bym go wymienił. Dość czesto jest tak ze sobie pęka bo jest dość sztywny prawie plastikowy. Mozna tez ewentualnie uciachac go na koncach po 1 cm i podgrzewajac opalarka nałożyć na króćce. Pompa vac jest z pompka paliwa w PD tzw tandemowa. Sa dwa rodzaje znaczy sie dwie firmy robily do tych silnikow no i kosztuje nowa jakies 600 po dobrych zniżkach itp bo normalnie to spokojnie kafla przekracza. Uzywka to loteria no i do niektorych tych pompek nie dostaniesz uszczelek na sekcje pompki paliwa bo nie wystepuja.
wymiana wężyka chyba nic nie da bo się króciec rusza przy pompie?
a tak pytanko na marginesie,czy mógł zostać uszkodzony przy wymianie uszczelki pod głowicą?
czy króciec mógł zostać uszkodzony przy wymianie uszczelki pod głowicą czy też jest to normalne?
Musz esprawdzic czy umnie sie rusza czy siedzi sztywno ale w oplach wlasnie pamietam ze tez sie lekko ruszał. Szczlność mial bo jak zassa to sie uszczelniał. Przy wymianie UPG mozna i ten wezyk uszkodzić- za bardzo dogiąć jak i sam króciec. Za mocno szarpniesz, odsuniesz i jest lipa ale tez i ze starości lubi juz siaść zwlaszcza jak poduszki silnika sa wysmigane to szarpie motorownia.
U mnie się ruszał i zasysało tamtędy. Oczyściłem i dobrym klejem skleiłem (płynnym metalem) i od tego czasu mam spokój - turbina normalnie wstaje i hamulec jest jak należy.
ok.
dzięki
Jeszcze jedno pytanko,
czy po wymianie vacumpompy potrzebna jest jakaś regulacja?
nie nic nie trzeba robic. uklad paliwowy sam sie odpowietrzy bo pompka podajaca z baku przepompuje uklad caly.
dzięki.
Przekierowanie