Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Dymienie w 2,o Benzyna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W moim 2.0 ady zauważyłam smugę dymu jakby niespalone paliwo lub może olej? Silnik pracuje troch nie równo.
Czy to uż koniec sinika?
na poczatek w takich przypadkach sie robi analize spalin wyjdzie czy cos jest nie tak. Potem bedziemy myslec i srawdzac dalej , swiece, przewody cewki itp.
Ja bym obstawiał przeskoczenie paska rozrządu, albo przestawienie zapłonu.
co masz w zbiorniku wyrównawczym ?.
olej pali czy płyn chłodniczy ...

przy przestawionym rozrządzie auto nie będzie miało siły ...

A napisał byś który to rok ?.
Napisz jaki kolor dymu zaopserwowałeś niebieski czy czarny,przy samym odpalaniu czy podczas jazdy.
Jeżeli niebieski dym podczas jazdy to silnik masz szrot,jezeli czarny przy odpalaniu to prawdopodobnie uszczelniacze zaworowe,itd
Sprawdz płym w zbiorniczku tak jak napisał fotograf123 czy nie ubywa,
tak jak pisalem wczesniej analiza spalin najpierw bo kosztuje nieduze pieniadze. Od tego sie zaczyna Jesli ma cokolwiek wciagać z silnika czy to bedzie olej czy cos innego( paliwo nieprzepalone) to wykaze to analizator na wydruku.
Tak robilismy w pracy i zadawalo egzamin jesli chodzi o pierwsza szybka czynność. To samo sie robi jesli ktoś twierdzi ze mu jego pierdziel pali duzo paliwa np 6-7 litrów beny a silnik to 0.8 czy 1.0 w malej budzie.
(20-11-2011 08:40)wesol napisał(a): [ -> ]analiza spalin najpierw bo kosztuje nieduze pieniadze
A ile?
na SKP cos kolo 10-20 zl jak dobrze kojaże- nie pamietam dokladnie.
Rocznik mojego auta to 96 r, jeśli chodzi o kolor dymu to jest biały i śmierdzi niespaloną benzyną. Ponaddo sprawdzilem że na jednym cylindrze nie zawsze pracuje a świeca jest "zalana" i prawdopodobnie benzyna dostaje się równieżdo oleju. Czy to koniec silnika?
A z kąd kolega wie że bęzyna dostaje się do oleju ?.
masz biały osad na korku ?. jak tak to nie benzyna tylko płyn chłodniczy...
a jak świeca nie pali to normalne że śmierdzi benzyną ( napraw to w pierwszej kolejności a potem się dalej zastanawiaj ...
zobacz czy kable wysokiego napięcia nie popękały ze starości....
Stron: 1 2
Przekierowanie