Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wygłuszenie za nadkolem z przodu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wymieniałem koła na zimowe i zajrzałem za nadkole z przodu. Wiem, że potrafi się tam zbierać różny syf i chciałem to wysprzątać. Znalazłem tam jednak piankowe wygłuszenie. W dolnej części całe mokre co może być wg. mnie przyczyną szybszej korozji dolnej części błotnika.

W mojej Fabii nie ma oczywiście takiej pianki i z tego miejsca wygarniam sporo piachu.

Chciałem zapytać co mogę z tym zrobić? Jak to zabezpieczyć?
Wyjąć to i błotnik spryskać jakimś preparatem zabezpieczającym?

[Obrazek: e5d7a86f902d.jpg]
Ze zdjęcia nie mogę załapać gdzie to jest ?
Chodzi ci o piankę pos 8 ?
No cóż dobrego rozwiąznia nie widzę .
Bo jak ją wyjmiesz to syf będzie właził już do kabiny , Bo tą piankę widać po otwarciu drzwi . .

Na pewno jakaś antykorozja pomoże nie zaszkodzi . A propos nadkoli to ten syf lubi wcinać rurki klimatyzacji za nadkolem prawy tył Angry

[attachment=5976]

P.S. Ja przed wymianą . To i trzeba zajrzeć ...
Na zdjęciu strona prawa. Nadkole od strony drzwi. Trzeba to zrobić bo blacha zgnije. To wygłuszenie trzyma wodę.
Miałem to samo w passacie b6 i nigdy nie było tam korozji, b6 gniła za to w innych miejscach gdzie nie było pianki, ja bym tego nie ruszał.
Czy czyścisz dziury które są do spływania wody z szyby przy masce. Czasami są zawalone liśćmi i tam nie spływa woda i stoi i wtedy spływa na tą piankę lub w niektórych modelach do kokpitu do środka.
Kotlet kolego z 3 lat.
Przekierowanie