Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kontrolka silnika/check engine
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam

Czy możecie mi wytłumaczyć dlaczego nie pali się kontrolka silnika na desce podczas włączania zapłonu, widziałem ja może kilka razy jak tylko mignęła na jakąś sekundę czy dwie. Po podłączeniu kompa nie ma żadnych błędów. Poza tym jak auto było podłączone to np. ABS się zapalił podczas diagnozy a kontrolka check nie zapaliła się nawet podczas diagnozy.

Czy muszę się martwić, czy może to jest normalne i dać sobie spokój.
Nie musisz się martwić, jak diagnozowałeś i wszedłeś w bloki od hamulców ABS to musiało się zapalić, kontrolka od hamulca ręcznego też się pewnie zapaliła.
Czy masz pełny komputer FIS..?
Witam

Sprawdzałem to na Vag-Com.
Jeżeli masz pełny FIS (komputer pokładowy) to nie ma kontrolki check engine.
Podczas przekręcania zapłonu pojawiają się kontrolki: ABS, ESP, ładowanie, hamulec ręczny, grzanie świec żarowych oraz poduszka.?
Witam

Nie mam komputera pokładowego ( FIS ).
Czasami go widzę że się zapala kontrolka check.
Jeżeli zapala się na chwilę check engine podczas przekręcania kluczyk i potem gaśnie to jest wszystko w porządku.
Witajcie ;p

Piszę w tym temacie, ponieważ innego na ten temat nie udało mi się znaleźć.

Chodzi mi konkretnie o kontrolkę awarii silnika. Jakiś czas temu po każdym zapłonie silnika kontrolka paliła się przez cały czas jazdy plus zwiększały się również obroty silnika na początku jazdy (po chwili obroty spadały).

W końcu mąż zresetował komputer pokładowy i kontrolka zachowywała się normalnie. Od kilku dni kontrolka zaczęła znów wariować razem z wysokimi obrotami na początku jazdy.

Czego mogę się spodziewać? Podejrzewam, że coś może być nie tak z silnikiem, ale czy ktoś miał podobny problem i może przygotować na ewentualne wydatki?

Będę wdzięczna za każdą pomoc
A masz w aucie DPF? Jeśli tak to może jest zatkany.
Nie, nie posiadam.
Witam... mam sharana 1.9 tdi 2002 i mam pytanie? czy powinna byc kontrolka czek
Stron: 1 2 3
Przekierowanie