Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: podlączenie mfd w miejsce mcd pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Panowie i Panie potrzebuje pomocy.!!!
Kupiłem sharana 2002 r i dostałem fabryczną nawi mcd ale postanowiłem zmienić na MFD pytanie jest takie
Czy kostki od mcd pasują żeby hasalo ( bo widzę ze jedna jest inna w mfd 24 piny a mcd 10) czy trzeba jakąś przejsciowkę
W mfd są 3 wtyki anten : Gps, antena radio , a trzecia?
Okrągła wtyczka 10 pin ...do czego?
Jakie ewentualnie przejściówki adaptery dokupić żeby wszystko grało jak lala?
Czy można i jak podpiąć kamerę cofania
Proszę o pomoc i dziekuje za odpowiedzi
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj...isooem.htm
Na samym dole masz rozpiskę wszystkich pinów dla MFD.
Standardowe kostki zasilająca A i głośnikowa B masz w oryginalnej instalacji samochodu. Okrągła 10 pionowa daje możliwość podłączenia tunera TV. Z nawigacją ( kostka 26 pionowa) zaczynają się schody bo jeśli wersja samochodu nie przewidywała fabrycznie MFD ( w wersji D lub DX) trzeba będzie kombinować w instalacji z sygnałami ABS, wstecznego bo sama antena GPS nie wystarczy. Generalnie urządzenie jest stare, problem z mapami, brak USB ( trzeba kombinować z emulacją zmieniarki ) i jest relatywnie drogie w stosunku do możliwości.
Kamera cofania? Nie sądzę
Ja używam MFD DX i jest to fajne radio jak na archaika. Z mapami nie mam problemu a jeżdżę po całej Polsce. Oczywiście nowszych map jak 2013/2014 nie ma. Mapa jest bardzo prosta.
Do MFD możesz podłączyć tuner TV, zmieniarke (mini iso niebieska kostka lub okrągła kostka aux-podłączasz emulator), Można podłączyć kamerkę cofania oraz wyświetlacz Fis w liczniku. Wszystkie te dodatkowe opcje pochłoną pewne kwoty pieniędzy ponieważ emulator zmieniarki, tuner TV czy kamerka cofania trochę kosztują.Wink Jeśli jednak chcesz to zrobić w swoim aucie to jest to możliwe do zrobienia.
Rozpiskę pin podał w linku kolega @kalamb więc możesz porównać podłączenie obu modeli radio MFD i MCD.

Zapomniałem dodać ze jeszcze musisz spolszczyć MFD jeśli jest nie spolszczone.Smile
Dzieki panowie a info
Wczoraj udalem sie do auta i podłączyłem MFD i okazuje sie ze :
Radio działa w jezyku polskim navi odpala sie znajduje cele a lektor nawija tez po polsku
Jedyne czego nie ma to wyswietlanie info z radia na zegarach ...ale to pewnie ta czwarta kostka 10 pin
Ktora została w tej chwili luźna a wchodzą w nią tylko dwa kable
Co ciekawe mapa w navi jest europa 2016 i to dx a radyjko z naklejki wychodzi ze wersja A
Czyli żeby podłączyć np kamerkę musze dokupić kabelki i emulator bądź zmieniarke cyfrową?
Dzieki panowie zaczynam byc juz mądrzejszy....
Aaaa i jeszcze pytanie? Trzeci wtyk jak antenowy na dole radia do czego to?
Patrząc na tablice w twoim profilu to masz blisko do Broku koło Ostrowi. W ten weekend organizujemy tam spotkanie Grupa SGA i Vw Club Polska więc wpadnij do nas. Pogadamy o podłączeniu Twojego Radia jak i innych dodatków. http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,3758.0.html
O dzięki Andrew7800 za zaproszenie i szczerze powiem ze narobiłeś mi smaka na kiełbe z ogniska i choc mam w ten weekend imprezę urodzinową syna ...nie wykluczam że namówię małżonkę i wpadniemy z dzieciakami
Hehehe a tablice beda zmienione na WWL wiec też niedaleko
Pozdro...
No to kolejny problem nawi niby działa ale zamiast 5 km do celu pokazuje 536 i praktycznie nie przemieszcza na mapie ani nie wskazuje drogi co trzeba podłączyć czy dołączyć żeby hasało
Czy to chodzi o ten wtyk wydaje mi sie ze to fakra który jest nie podłączony?
No to kolejny problem nawi niby działa ale zamiast 5 km do celu pokazuje 536 i praktycznie nie przemieszcza na mapie ani nie wskazuje drogi co trzeba podłączyć czy dołączyć żeby hasało
Zazwyczaj trzeba przejechać kilka, kilkanaście kilometrów aby navi się skalibrowała, antena GPS działa prawidłowo? Navi znajduje satelity?
Aha czyli musze troche pośmigać żeby hasalo jak należy czy to za każdym razem tak będzie?
Z tego co wiem to te navi mialy mapy do 2014 roku. Potem juz byly aktualizacje ale do nowszych na dvd a nie na cd.
Stron: 1 2
Przekierowanie