Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan nie chce zapalić zamknąć się z pilota...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witajcie drodzy forumowicze mam problem ze swoim Sharanem a mianowicie:
Chciałem dziś pojechać do sklepu wsiadam do auta przekręcam stacyjke i nagle coś zaczyna strzelać Navi mi się rozłączyła wszystko zgasło i coś pika co jakiś czas tam gdzie znajdują się wszystkie bezpieczniki kable itd.Co to może być i jaka może być przyczyna auto nie chce się zamknąć z pilota ani z zamka zamykają się tylko drzwi kierowcy POMÓŻCIE PROSZĘ !!!Z góry dziękuje Wink
A może kostka ze stacyjki strzeliła i została w okolicach zapłonu, a wtedy większość obwodów zostaje wyłączona. Odepnij minusową klemę z akumulatora na 10 minut, przekręć parę razy stacyjką i wyjmij kluczyk, a następnie zamknij drzwi i zapnij klemę. Auto może się samo zamknąć, więc nie zostaw kluczyków w środku. Jak to nie pomoże to sprawdź bezpieczniki i wykonaj ponownie.
Zrobiłem tak jak mi napisałeś i dalej nic kicha nie pali włączam Navi trochę radio pogra rozłącza się znowu się włącza co mam robić ???;(
Hmm, ciężka sprawa, bo elektryka to moja słaba strona. A masz jakiś alarm, czy oryginalny centralny z VW?

Wg mnie uszkodzona wiązka główna, albo coś z komputerem nie tak, albo kostka stacyjki. Uruchom światła i nawiewy jeśli masz manualne, a następnie przekręć kluczyk. Przy przekręcaniu na właściwą pozycję dla zapłonu światła będąc w położeniu mijania uaktywnią się z pozycyjnych na mijania. Wtedy dowiesz się, czy kostka stacyjki uruchamia niektóre obwody prawidłowo. Kontrolki świecą się normalnie?
Mam Climatronic !
Dobra, napisz tutaj albo na Skypa czy uruchomiłeś na krótko. Ja lecę, powodzenia.
A aku sprawne??
Jeśli tak to sprawdź wszystkie połączenia od aku do rozrusznika i alternatora.
A tak to uaktualnij profil o model,typ i rocznik auta. Będzie lżej i nie będzie tego typu pytań " a jaki to silnik i rocznik??" Może fotka i VR6 mówią wszystko, ale profil to profil.
Jeśli to model sprzed 2000 roku to lubi utleniać się w nich plecionka od bendiksa do szczotkotrzymacza.
On aku ma nowy Bosch S5. Wkładał jakąś nawigację i głośniki do auta, bo z nim na skype gadałem. Sharan 98r silnik AAA. Jak przełącza na zapłon to ma dyskotekę w aucie i przekaźniki szaleją.
to moze warto odlaczyc navi i sprawdzic czy to pomoze. jak tak to bedzie wiadomo gdzie lezy problem.
No już mu to wczoraj poradziłem. Tak samo, żeby wykluczyć kostkę stacyjki powiedziałem, żeby na krótko zapalił. Bo jak nie zapali, to bardziej prawdopodobna będzie awaria wiązki lub komputera.
Stron: 1 2
Przekierowanie