Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam mam mały problem . klimatyzacja chłodzi , ale po przekroczeniu ok 100km/h wyłącza się . Żeby ponownie ją uruchomić trzeba zgasić i odpalić silnik ponownie i wszystko jest w pożądku do przekroczenia 100km/h.
Jedyny błąd to sygnał prędkości pojazdu , pomimo tego prędkościomierz działa prawidłowo
Wie ktoś jak to naprawić ??
Czy da się jakoś dać sygnał bezpośrednio na ECU?


Dodam że klimatyzacja Manualna , nabita ,
Witam ja mam problem odwrotny w Alhambrze 1.9tdi trzeba przekroczyć 20km/g i wtedy odpala kima ! Na postoju nie odpala!!! Zero błędów w klimatroniku
Musisz tyle jechać czy poprostu podnieść obroty silnika wystarczy?
Obroty silnika nie mają wpływu wystarczy że podniose auto na podnosniku zakręce kołem i klima startuje! a potem jak już chodzi to mozna wączać i wyłączać w kabinie
Pytałem już dwuch mechaniorów oczywiście dobrych i jednego elektronika! To powiedzieli że pierwszy raz coś takiego słyszą
Miałem problem że przy niskich obrotach nie startowała, lub przestawałą chłodzić
przyczyną był czujnik ciśnienia

może tu trzeba szukać
Trzebaby sprawdzić ciśnienia jakie są na przewodach klimatyzacji. Bo tak to nie wiemy czy czasem się nie robi za duże ciśnienie bo brak chłodzenia na skraplaczu jest bo może zapchany jest. Czy może że problemem jest zawór presostat a może kabloteka od niego. Może wiatraki wcale nie śmigają po włączeniu klimy itd. może też być coś nie tak z kompresorem, sprzegielkiem.
To ja zapytam na jakich kabelkach zrobić zworke przy czujniku ciśnienia bo są trzy.Podmieniłem dziś klimatronik i nic to samo ! Sprawdze sprzęgiełko ale to chyba nie to! jeszcze sprawdze przekaźnik.Dlaczego kompresor nie dostaje sygnału gdy auto stoi dopiero po przekroczeniu 20km/g i już działa prawidłowo do zgaszenia silnika!!!!
Witam.

Czujnik 3 pin-owy jest czujnikiem elektronicznym i nie zwierasz tam żadnych przewodów, pin1 masa i pin3 "+", to zasilanie, pin2 to wyjście sygnału prostokątnego czyli sterowanie jest współczynnikiem wypełnienia impulsu, a więc do sprawdzenie jest potrzebny oscyloskop bądź miernik z taką funkcją, szybciej będzie podmienić na drugi. Czy jeśli klimatyzacja się nie włącza, to brakuje zasilania na sprzęgiełku, czy zasilanie jest, a sprężarka nie chłodzi? Sprawdzić można też ładowanie/wartość napięcia na instalacji klimy, np. zaśniedziałe pin-y, problem może być też z systemem audio, bo instalacja audio i klimatronik wykorzystują sygnał prędkości i czasami zmiana radia/problemy z jego instalacją powodują cyrki ale tak jak już zostało powiedziane prawdopodobnie winny jest presostat. Temat prosty do ogarnięcia, podstawa, to sprawdzić dokąd dochodzi/gdzie się urywa sygnał/sterowanie.

Pozdrawiam
Dziękuję za podpowiedź wreszcie coś konkretnego ☺ jutro go wymienimy tylko czy czynnik nie ucieknie. W oplu wymieniałem tam są zaworki i nie ucieknie czynnik a w seacie nie wiem !!!
Wiam panowie czujnik ciśnienia wymieniony na nowy i podmieniony klimatronik ! Na moim klimatroniku nie było żadnych błędów a na tym podmienionym jest jeden czujnik ciśnienia!! on go nie widzi. Elktryk powiedział że klima wogule nie powinna działać w takim przypadku a działa dobrze temperatura zadana jest i ładnie chłodzi tylko trzeba ruszyć 20km/h potem działa normalnie na postoju do zgaszenia silnika
Stron: 1 2
Przekierowanie