Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Elementy tylnej sprężyny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Czy ktoś może mi podesłać exploda z elsy/etki z elemntami w okolicach sprężyny?
Sharan 2001, 2.8l, 4mot... Dziś oglądałem od spodu i zaniepokoił mnie stan jednej podkładki (jest pęknięta) ale nie wiem czy to zwykly krążek z jakiegoś tworzywa czy element dostępny tylko w ASO.

Jak to się tam rozbiera?
Ta podkładka pod sprężynę od dołu z tyłu auta dostępna tylko w ASO. nie jest tania. Jest dość cienka. Na szrotach ciężko to całe dostać ponieważ większość jest przetarta. Grubsze gumy są od góry sprężyn. Kiedyś podłożyłem je od dołu to auto dziwnie wyglądało. Za wysoko więc je wyjąłem.
No właśnie coś co jest w kiepskim stanie to element od góry. Ma około 2cm grubości, jest pomiędzy sprężyną a nadwoziem.
Nie wiem jak to wszystko jest skręcone.
Jak się demontuje spręzynę?
Ogólnie trzyma się to wszystko kupy ale jest pęknięty w dwóch miejscach i się rozszedł na jakieś 5mm - objawów niepoprawnej pracy nie ma ale...
Podobne gumy dopasuj od czegos innego np jakiej astry itp. To tylko element ktory izoluje bezposredni styk od sprezyny do karoserii.
Witam

Czy ktoś z Was rozbierał tylne sprężyny w sharanie 2.8 4motion?
Mój ma jakby podniesiony tył - jak dla mnie to dobrze.
Dziś zauważyłem, że pomiędzy nadwoziem a sprężyną jest taka gruba podkładka, która się zdegradowała częściowo, pod tą podkładką jest jakaś guma...

Muszę się zebrać za naprawę tego i nie wiem, czy tam wszystko jest fabryczne czy ktoś coś trochę lat temu zmotał...
Witam.

Ze starości metalowa podkładka odeszła od poduszki gumowej, najprawdopodobniej, w oryginale jest to jako jeden element, jak zrobisz zdjęcie to będzie wiadomo, bo może ktoś sam sobie coś dorobił ale nie sądzę. Te poduszki z metalową podkładką występują nie tylko w 4motion, one są zależne od rodzaju zawieszenia, standardowe maja tylko sama gumę.

Pozdrawiam
Zrobiłem zdjęcia... sporo błota jeszcze po zimie ale widać co nieco.

Widok na górny element. Właśnie ten wykruszony, jakiś taki biały proszek się z tego sypie.
[Obrazek: B8Ab92O.jpg]

[Obrazek: YzmNZnz.jpg]

Tutaj widok na górny element od wnętrza sprężyny. Ciężko było podejść aparatem.

[Obrazek: Roefurr.jpg]

No i na dolną gumę, pomiędzy wahaczem a sprężyną.

[Obrazek: GoQrjB2.jpg]

Byłem w ASO, mają na zamówienie (coś około 60zł) więc niestety nie byłem w stanie tego porównać. Chodzi mi o to, czy ten element występował w oryginale czy tam jest coś dołożone aby zawieszenie było trochę wyższe (zależy mi na tym aby tak zostało).

Czy sprężyna jest przykręcana czy tylko włożona pomiędzy wahacz a nadwozie i odkręcenie amortyzatora pozwoli ją wyjąć?
Rozbierz oczyść. Nowe te gumy daj od jakiegoś innego auta i tyle. Nie jest to jakiś kluczowy element. Tylko izoluje bezpośredni styk sprężyny z buda bo może hałasować wtedy.
(05-04-2018 21:50)skimir napisał(a): [ -> ]Witam
Czy ktoś z Was rozbierał tylne sprężyny w sharanie 2.8 4motion?

Tutaj masz detale.
Te gumy nr 4 z załącznika mam. Jak jest taka potrzeba to niedrogo oddam.Wink Te cienkie gumy z dołu sprężyny to tylko serwis lub coś dorobić.
Stron: 1 2
Przekierowanie