Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: LCD licznika świeci po zamknięciu auta
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam wszystkich sharanistow
jestem nowym klubowiczem
przeczytalem wielw postow na temat licznikow wyswietlaczy, kodowania licznikow i dalej mam problem.
zaczne od poczatku;
kupilem sharana 1.9 tdi 2000r nowa buda(anglik).licznik z pelnym fisem.to ze slabo juz swieci jakos mi nie przeszkadza ale jak wylacze zaplon i zamkne auto lcd nadal delikatnie swieci.
kupilem drugi licznik zalozylem i lcd dziala super ale;
teraz predkosciomierz mi zawyza,wydaje mi sie ze licznik jest z automata jakiegos(na dole dodatkowa linia pod ktora powinny byc wyswietlane biegi),probuje przekodowac licznik w sposob jak opisujecie nie pomaga dodatkowo wyswietla mi sie blad 1315 sterownik skrzyni biegow magistrala can.(blad tylko na nowym liczniku).
nie mam juz pomyslow jak to ogarnac
drugi licznik jest 2004 moze to juz po lifcie(bo sa delikatnie inne wskazowki) i cos nie pasuje.
moze przelutowac wyswietlacze??tylko czy bedzie dzialac??
walcze juz z tym licznikem tydzien-pomocy
wydaje mi sie ze z tym licznikime od automatu to wtopiles. Musi byc od manuala bo inaczje to problemy moga byc rozne od braku polaczenia wykazywanego ze skrzynią po problemy z komunikacja CAN a czasami poprostu wyswietla jakis nr bledu i tyle. Wyswietlacza raczje nie przelutujesz bo sa na specjalny klej przewodzoacy wklejane na taśmie. Mozna bylo stary licznik dac do naprawy i unas w Polsce sa firmy co to robia za 100 zl.
kolega probowal mi przerzucic pamieci ze starego licznika na nowy i tez nic.
trzeba bedzie naprawic wyswietlacz.
dzieki za pmoc
kolego licznik musisz kupic do konkretnego modelu inaczej nie bedzie pasował nawet po wgraniu starych nastaw ze starego licznika liczniki mają swoje oznaczenia kodowe do danego modelu przed wyjęciem starego licznika trzeba zgrac oprogramowanie i wgreac na nowy inaczej nici z wymiany.nie będzie działal.To moje zdanie ale poczekajmy niech koledzy tez cos podpowiedza bedzie łatwiej wnioski wyciagnać.pozdrawiam
etam pitolisz nawet nie wiedzac o czym. Nic nie trzeba zgrywac nic nie trzeba wgrywac. Kwestai tylko by to byl licznik z odpowiednim oznaczeniem- w zasadzi echodzi o to czy poc CAN czy analog - czyli w oznaczeniu ma byc albo 919 albo 920. No i oczewiscie pod manualna skrzynie alub automatyczna zalezy jaka mamy w naszym aucie. Jeszcze ewentualnie kto jest producentem danego licznika.
numery licznikow roznia sie tylko ostatnia literka caly numer jest taki sam
i wystarczy. Tak jak masz np mapsensro do mierzenia cisnienia w dolocie ile turbo pompuje w skrucie podajemy 051C ktory to oznacza ze jest do silnikow 130 i 150 konnych a 051B do 90, 110, 115 itp. To ze cyfry sie zgadzaja ale literka juz nie. Tak samo masz dwumasy w vagu i wiele wiele innych rzeczy.
witam ponownie.
wyswietlacz wymieniony pieknie widac wszystkie literki ale wyswietlacz dalej mryga wiec to nie byla wina wyswietlacza.
gdzies jest chyba jakies przepiecie ale gdzie????
macie panowie jakies pomysly???
prosze o pomoc.
dzieki
A to nie masa do licznika ?.
witam ponownie
nie wiem czy pomogla wymiana wyswietlacza czy ponowne przedmuchanie sprezonym powietrzem ale sie naprawil.
nie swieci ani nie mryga.
dzieki za pomoc
Stron: 1 2
Przekierowanie