Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: AWC Alhambra- brak czujnika położenia pedału sprzęgła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam auto jak w tytule. Rok 2002. Przy zmianie biegów obroty opadają długo. Odsłoniłem dziś plastiki pod kierownicą i okazuje się, że do pedału sprzęgła nie jest przyczepiony żaden czujnik ( przy pedałem hamulca jest). Czy to mozliwe żeby go nie było w tym modelu? Po podłączeniu do komputera nie pokazuje żadnych błędów dotyczących sprzęgła lub położenia pedału. Proszę administratora o wyrozumiałość lub przeniesienie tematu do odpowiedniego działu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Czujnik na pedale sprzęgła jest wtedy, jak masz tempomat. Zostające obroty to może być zalepiony/uszkodzony silnik krokowy lub zalepiona przepustnica lub uciekająca adaptacja przepustnicy
Mam tempomat. Niestety nie działa. Po włączeniu kontrolka tempomatu się zapala na zegarkach ale on i tak nie trzyma prędkości. Dodam też , że nie widzę tam żadnej wolnej wiszącej wiązki z wtyczą, którą można by podłączyć do tego czujnika.
W Twoim aucie ktoś przełożył skrzynię z automatycznej na manualną. Dołóż czujnik sprzęgła i tempomat powinien działać.
Przerabiałem to w Passatach i Audi A4 B6.

Poproś kogoś tu na forum co ma schematy żeby CI sprawdził, na który pin w sterowniku silnika trzeba wpiąć kabelek z czujnika sprzęgła.

Mam wtyczkę czujnika jakbyś potrzebował.
Dziękuję za odpowiedź. Miałeś rację. Sprawdziłem w raporcie po numerze vin i rzeczywiście to był automat. Należy ci się duże piwko. A teraz prośba do kolegów. Proszę o schemat podpięcia czujnika. Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi
Tu masz ofertę czujnika z wtyczką:
http://allegro.pl/czujnik-pedalu-sprzegl...32786.html
Sprawdź też kodowanie sterownika silnika na jaką skrzynię masz zakodowany automat czy manual. Ja jak przekładałem w a4 skrzynię z automatu na manual po przekodowaniu inaczej schodził z obrotów ale i szybciej się wkręcał. Czujnik sprzęgła wpinasz bezpośrednio do komputera silnika.
Pozdr.
(26-06-2017 10:05)Albert2014 napisał(a): [ -> ]Dziękuję za odpowiedź. Miałeś rację. Sprawdziłem w raporcie po numerze vin i rzeczywiście to był automat. Należy ci się duże piwko. A teraz prośba do kolegów. Proszę o schemat podpięcia czujnika. Z góry wielkie dzięki za wszelkie podpowiedzi

Witam.

W tym modelu czujnik pedału sprzęgła z pin1 bodajże przewód czarny jest połączony z przewodem tego samego koloru wychodzącego z pin2 czujnika pedału hamulca i już jako jeden idę na bezpiecznik z zasilaniem po zapłonie, przewód z pin2 czujnika pedału sprzęgła bodajże czarno-biały idzie na pin39 sterownika silnika.

Pozdrawiam
Zasadniczo zgadzam się z poprzednikiem Smile Ale warto też zajrzeć sobie na te porady https://teamtotal.pl/artykul/czujnik-pedalu-gazu Smile Myślę, że coś z tego się przyda Smile
Przekierowanie