Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wyciek oleju z silnika i okolic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
mam wyciek oleju z tyłu silnika uszczelkę pokrywy zaworów wymieniłem ale dalej jest wyciek . z czego to moze być z turbo ???? sharan 1.9 tdi 110 km 99r.
moim zdaniem to trochę mało precyzyjnie sformułowałeś pytanie. musisz napisać gdzie dokładnie zauważyłeś wyciek, czy patrzyłeś na silnik spod auta? może być też że nie dokręciłeś pokrywy jak należy z tyłu i może tam wycieka. tam jest raczej kiepskie dojście i trudno jest śruby porządnie dokręcić.
patrzyłem z pod auta wyciek zaczyna się niżej niż pokrywa zaworów . tak jak by z kolektorów albo koło turbiny . jak uda się to wrzucę jeszcze dziś zdjęcie silnika od spodu tam gdzie jest wyciek
Moze cos jak w PDkach i nowszych VP. Cieknie z egra ( jest taki maly otworek na dole w tym ustrojstwie) i klapie gaszacej. z tym z eAFN nie mial klapy gaszacej a ja nie pamietam jak to w tym silniku wyglada. Tez mam tam zasyfione wszystko. ale to z tego co pisze wlasnie.
najgorsze jest to, że w tych autach jest wszystko tak strasznie poupychane, tak mało widać i trudno jednoznacznie stwierdzić co to może być. kolektor wydechowy wykluczamy, bo spod niego kapać nie ma co, najwyżej po nim coś może spływać. być może to i turbo, ale to raczej by trzeba wymontować, żeby obejrzeć i stwierdzić czy puszcza olej. proponuję zacząć od tego co sugeruje wesol, to kumaty człowiek i dobrze wie skąd tam może kapać Wink. poza tym jesteś na 100 procent pewny że to olej a nie płyn chłodzący albo hamulcowy naprzykład? bo tak patrze że to chyba lewy przegub tak??? od strony kierowcy??? a tam i zbiorniczek wyrównawczy i hamulcowy jest... daj nam tu znać jak będziesz coś robił i coś znajdziesz. pozdra
jak jest wszystko zachlapane dookola jak na tych fotkach to sie to myje bardzo ladnie tak by bylo sucho. Potem robi mala rundke by zapoczatkowac te wycieki i wtedy juz powinno byc cos widac. Dobra latarka, lusterko żony z torebki i mozna szukac. Ja tak robilem i robie do dziś. Sposobów jest zawsze kilka, jak kto woli.
zrobię jak mówicie i dam znać .
Witam,


Wycieka mi olej.
Wygląda to na jakiś dolot/wylot z turbiny.

[attachment=1805]

ale ten wyciek to nie problem ponieważ wydaje mi się że to wina uszczelki która się tam znajduje. Gorzej jest chyba dalej i tutaj moje pytania czy w tym wlocie/wylocie w ogóle powinien być olej to po pierwsze, po drugie jak włożyłem palec do środka pod tą klapkę co widać na drugim zdjęciu to jest sporo sadzy lub czegoś podobnego.
W sumie to turbina chodzi dobrze i na kompie też nic nie pokazywało, ale czy da się to jakoś wyczyścić ?
Czy już turbina umiera i się do regeneracji lub wymiany kwalifikuje ?

[attachment=1806]

A może mi ktoś też podpowie jak się ten element fachowo nazywa i ta uszczelka żeby było łatwiej zakupić nową.
pierscien uszczleniajacy. Trzeba by dokladnie pomierzyc bo zapewne pasuje tez od weza z golfa bo do sharana etka nie podaje tej czesci a w golfie ju wystepuje. Ostatnio ktos na innym ofrum tez tego szukal i cos kolo 9 zl kosztuje. W sumie wydaj mi sie ze jakbys oczyscil, i ten waz i to miejsce na EGR to pewnie by nawet po tym nie cieklo ale jak chcesz to jedz do aso i kup ta uszczelke.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie