Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan MK1 - problem ze środkowym pasem bezpieczeństwa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam problem ze środkowym pasem bezpieczeństwa - dotyczy środkowego fotela w drugim rzędzie, pas bezpieczeństwa dwupunktowy zwijany.

Pas całkowicie zwinięty rozwija i zwija się bez problemu aż do momentu, kiedy da mu się odrobinę luzu na rozwiniętym pasie, wtedy, przy ponownym naciąganiu blokuje się jak przy szarpnięciu i puszcza dopiero przy niemal całkowitym zwinięciu. Dla zapiętego tym pasem pasażera jest to mało komfortowe. Kupiłam drugi fotel z takim pasem, w celu wymiany pasa lub całego fotela, ale pas zachowuje się tak samo. Może to jest normalne zachowanie pasa w tych modelach? Ale jeśli tak - to jak sobie radzicie, żeby nie zgnieść przypiętego nimi pasażera?
Kolego,
coś nie gra.

Pas dwupunktowy (biodrowy), który mogłeś kupić z fotelem, nie podlega zwijaniu - rozwijaniu.

Pas zwijany, trzypunktowy, jest zamontowany w suficie, a nie w fotelu, więc nie kupiłeś go z fotelem.

No więc jaki jest pas i jaki problem?
pas jest dwupunktowy biodrowy zwijany. Miałam taki w oryginalnym fotelu i taki sam w dokupionym.

A problem jest taki, że się zacina tak, jak to opisałam powyżej Smile
I nie wiem czy wyjątkowo mi się trafiły dwa fotele z taką samą usterką, czy może po prostu tak to działa...
No to zaskoczenie. Nie wiedziałem że takie były.
Prawdopodobnie oba fotele mają taką samą usterkę.

Dość uciążliwa, bo jak się kogoś zapnie i pas się zwinie, to ciężko wypiąć.

Nie mam już teraz tego Sharana, co miał taki pas, ale u mnie chyba działał dobrze z tego co pamiętam.

Nie wiem, gdzie kupiłaś fotel, ale zapytaj, czy można zwrócić lub niech wymienią pas z innego fotela (jeśli to szrot był np.)
No właśnie jest to dość uciążliwe, szukam kogoś kto mi napisze, że ma taki i działa ok, albo że ma taki sam problem Smile
Fotel ze szrotu, ale chyba zostawię bo ma Isofix, to będę mogła wpiąć fotelik, a kosztował 50 zł, więc chyba nie opłaca się odsyłać Smile
Dzięki za informacje, pozdrawiam.
No to zostawić i żyć z tym dalej Smile

Są pewne rzeczy, za których naprawianie ze względów bezpieczeństwa bym się nie brał - np. pasy - z tego względu nie polecam naprawiać Wink
Ew. samodzielnie przerobić na pas niezwijany.

Przepraszam za nierozpoznanie płci Koleżanki Smile
Też tą opcję biorę pod uwagę, jak inne metody zawiodą Smile)
Wszystko ok, wszak to takie męskie forum Tongue
Sprawdziłem u siebie środkowy fotel i jego pas. Działa prawidłowo gdy się szarpnie następuje jego blokada i wystarczy lekko poluzować aby można było rozwinąć.
Stron: 1 2
Przekierowanie