Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki wybrać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, jestem tu nowy i mam prośbę o podpowiedzi. Szukam 7-osobowego [...] który głównie ma jeździć w dużym mieście. Najbardziej skłaniam się ku "trojaczkom" (Sharan, Galaxy, Alhambra). Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłby silnik 2,0 benzyna 116KM a w Galaxie 2,3benzyna gdyż wtedy zagazowałbym go tylko jest bardzo mały wybór na rynku. Rozważam też 1,9tdi 116KM - tylko czy on nadaje się do miasta? Zastanawiam się też nad Renault Grand Espace z benzyną 2,0T 163KM tyle, że to podobno ryzykowne rozwiązanie i jakość materiałów wykończeniowych wewnątrz auta jest wg. mnie straszna gdyż bardzo się zużywają. Zależy mi na niskich kosztach użytkowania. Zamierzam przeznaczyć ok. 20tys.zł no chyba, że coś nowszego i zadbanego to 30tys.zł Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Kolego jesli ci to pomoze brat ma Galaxy 2.3 w gazie i chwali. spalanie do 14litrow po miescie Bydgoszcz. jedyne co go denerwuje to tankowanie gazu ;]
Ja mam 115km 1.9TDI I powiem tak do miasta wybralbym benzynke ;]
Ale ze duzo jezdze w chwili obecnej TDI
Mi Sharan 1.8T pali średnio ok. 14,5L po Lublinie, poza ok.9 L . Jestem zadowolony z tego silnika, odpowiednio się zbiera chociaż mam w nim program. Nie jeździłem 2.0 ale w moim odczuciu przy tej masie auta musi być kiepsko z elastycznością. S-maxa nie brałeś pod uwagę?
Oby tylko Cie nie napadło barć Grand Espace.Reszta to już mniejszy problem.
Polecane w Pb w SGA to 1.8 T. Pozdro.
(22-04-2017 21:17)marqs85 napisał(a): [ -> ]Mi Sharan 1.8T pali średnio ok. 14,5L po Lublinie, poza ok.9 L . Jestem zadowolony z tego silnika, odpowiednio się zbiera chociaż mam w nim program. Nie jeździłem 2.0 ale w moim odczuciu przy tej masie auta musi być kiepsko z elastycznością. S-maxa nie brałeś pod uwagę?

To zużycie które podałeś to Pb czy LPG? S-max też może być jednak ne jest łatwo w dzisiejszych czasach o samochód z silnikiem benzynowym. O dziwo nowe diesle są wiele droższe a jak już mają ok. 10 lat sytuacja z ceną jest odwrotna i diesli jest o wiele więcej przez co jak myślę łatwiej znaleźć bardziej zadbany egzemplarz i z tego powodu zaczynam się zastanawiać nad diesle male z tego co poczytałem i rozmawiałem to tylko1,9 116KM - wymyśliłem sobie to tak, że jeśli kupię taniej bardziej zadbanego diesla niż benzynę to raz zadbany a dwa zostaje kilka tys. zł na ew. naprawy a benzyna przecież też będzie wymagała napraw choć te oczywiście powinny być kosztowne. Co do Fordów - oglądałem wczoraj 2 Galaxy i jestem załamany jeśli chodzi o ich stan wizualny wewnątrz a stosunek wieku, stanu i ceny mnie przeraził, już Espace dużo lepiej wypadają przynajmniej te które widziałem.
A co sądzicie o Touran np.2,0benzyna do gazu lub 1,9diesel 105KM
I co myślicie o skrzyniach automatycznych w grupie VW.
Jeżeli rozważasz Sharan / Touran, to napisz jak duże te osoby mają być? Bo siedmioro dorosłych do Tourana... życzę powodzenia.
O turanach mozna poczytac na forum tourana. Mam takiego wlasnie z 2007 roku z silnikiem 1.9 bls czyli 105 koni. Marcin zreszta tez taki sam ma. Widac czuc ze to calkiem inne autko jak sga. Ale ma tez te swoje bolaczki.
(23-04-2017 01:40)Bogos napisał(a): [ -> ]Oby tylko Cie nie napadło barć Grand Espace
jak długo posiadałeś / ile km przejechane ?
(23-04-2017 11:36)RG1 napisał(a): [ -> ]
(22-04-2017 21:17)marqs85 napisał(a): [ -> ]Mi Sharan 1.8T pali średnio ok. 14,5L po Lublinie, poza ok.9 L . Jestem zadowolony z tego silnika, odpowiednio się zbiera chociaż mam w nim program. Nie jeździłem 2.0 ale w moim odczuciu przy tej masie auta musi być kiepsko z elastycznością. S-maxa nie brałeś pod uwagę?

To zużycie które podałeś to Pb czy LPG?

W LPG. Autem głownie kręcę się po mieście, np. 700m do przedszkola i z powrotem, podobnie 8km do pracy. Lublin znasz więc wiesz że jadąc nadbystrzycka/piłsudskiego/fabryczna/łęczyńska/mełgiewska ciągle stoisz.
Średnie spalanie to 14,5 LPG, wychodzi i 16-17 jak robię małe odcinki. Wczoraj trasa Lublin-Warszawa większość trasy energicznie wyszło 11,6L LPG. Trochę w korkach w Wawie postałem. Licz że po mieście te 15-16 LPG Ci weźmie na takie kręcenie, trasa 9L to przy delikatnej jeździe 90-100km/h. SGA ma jednak opór powietrza przy wyższych prędkościach trzyma go mocno.
PS. po zakupie za 100zł robiłem 200km na PB więc szybko zakładałem LPGBig Grin
Stron: 1 2
Przekierowanie