Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nagrzewnica
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
całą deche sie sciaga nawet jak chcesz dostac sie do silniczka sterujacego nawiewem. I gorna i dolna. Calosc poprostu.
dopełnienie odp. kolegi "wesol" + tak trzeba opróżnić klimatyzacje, chyba, że chcesz puścić czynnik w atmosferę (uwaga na oczy i skórę, ponadto czynnik dość drogi). Mimo, że klima u Ciebie mozę i nie działać, to czynnik zawsze zostaje w układzie, im dłużej tym mniej (w przypadku nieszczelności).
musze odswiezyc temat otoz mam wersje angielska przerobiona na eu i czy nagrzewnice sie czyms roznia?
Witam kolego nagrzewnica do wymiany,lub puściła oring na złączu. Dzisiaj wymieniałem na nową jest trochę pracy ale myślę że warto. Miałem te same objawy co ty.
No widzę że awaria nagrzewnicy to podstawowa "pięta ahillesowa" naszych modeli.Też mi już od paru tygodni zapodaje smrodek z nawiewów.Ja już tak się przyzwyczaiłem że nie czułem,ale jak paru znajomych w ciągu tygodnia zwróciło mi uwagę co tak "czuć" magą - zrozumiałem że to jest "to".Jeszcze mi szyby nie parują , ale kumpel kiedyś miał Sharana i tak mu szyby parowały że nie szło jeździć.Kupiłem dzisiaj płyn do uszczelniania chłodnic.Jeśli on nie pomoże ( przynajmniej do wiosny aż się ociepli ) -to czeka mnie wymiana na już.Pytałem już swojego mechanika , ale nie pisze sie na robotę bo za dużo roboty ( woli szybsze i lepiej płatne "chwilówki".Zna ktoś w okolicach Jeleniej G. porządnego w miarę taniego mechanika żeby to ogarnął nie siejąc zniszczenia ?
nie lej tego syfu w układ chłodzenia.. zakleisz wszystkie kanały w obiegu :/ nie tylko to dziurawe miejsce.

jarecki88

Witam. Mam do wymiany nagrzewniczkę Seata Alhambry 97r. Czy może ktoś wie jaka tam idzie ta nagrzewniczka ? Mam dwustrefowy klimatronik.
przeczytaj wątek i się dowiesz... ponadto opcja szukaj tez dziala na forum.
wymieniał ktoś nagrzewnice w po lifcie zdejmując tylko górna cześc ?w ogóle da sie ? tak na chłopski rozum powinno wystaczyc zdejce tylko górnej deski
Oj wymienaiłem parę razy te nagrzewniczki, robota niewdzięczna.
Górnej deski nie zdejmiesz jak nie odkręcisz dolnej, poczynając od radia, klimatronika, póniej demontujesz schowki i górną dechę, a dalej pod nią jest następna, czyli rozdzielacz powietrza. Pod maską silnika trzeba odkrecić rynnę pod wycieraczkami i zdemonrować mechanizm wycieraczek. Przez osłonę przy rurkach nagrzewnicy wkładasz długiego torxa 25 i próbujesz odkęcić połaczenie nagrzewnicy z dwoma plastikowymi króćcami, I tutaj największy kłopot; śrubki są podkorodowane i nie dają sie odkręcić, bo zaczynają obracać się nakrętki w plastiku. Oby nie !!!
Ostanio zamawiałem nagrzewniczki z tymi króćcami, co przechodzą do komory silnika, wtedy stare można odciąć i nagrzewniczka idzie do góry.
Sukcesów i spokojnej pracy...Confused
Stron: 1 2 3
Przekierowanie