Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nawigacja dla seniora - jaka ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Co możecie polecić dla starszego kierowcy ?
Czyli czytelna, nieskomplikowana - najlepiej offline ale z opcją aktualizacji map...

na alledrogo widziałem jakaś o nazwie VORDON czy coś podobnego - używał ktoś ? A może coś innego prostego i niedrogiego możecie polecić ?
Przewrotnie, polecałbym właśnie online i to najbardziej typową od Google.
A dlaczego?
A dlatego, że jest w telefonie i odpada potrzeba dodatkowego urządzenia. Mniej gratów = prościej = lepiej.
Przy obecnych cenach transferu danych, koszt jest żaden. Nawet za granicą wychodzi za grosze, a aktualizacja na bieżąco naprawdę często się przydaje (nowe drogi, zmiana organizacji, jednokierunkowe itp.).
Problem w tym że rodzice ledwo ogarniaja smartfona łatwiej jak będzie mniej opcji mniej ikon itp
Ja używam po prostu gamina może zobacz jak pójdzie im obsługa czegoś takiego. Co prawda staruszkiem jeszcze nie jestem ale swoją przygodę z komputerami zaczynałem na Atari i nawet dość dobrze sobie radzę Wink
Dodatkowo ceny są przystępne i można trafić z aktualizacją dożywotnią.
Tez myśle, ze Garmin jest w porządku choć osobiście używam czegoś innego obecnie. Co do online i Google Maps to po kilku miesięcznym użytkowaniu wywaliłem. Wywalilem po tym jak kilka razy poprowadził jakimiś opłotkami i notorycznie przekłamywał czasy dojazdu w stosunku do innych nawigacji pracujących rownolegle rozpiętości dochodziły nawet do 30 minut.
Na pewno nie VORDON to typowy Chińczyk ze stajni podrabiaczy wszystkiego czyli jakość portalu aliexpress. Pojawiły się w Polsce "stacje multimedialne" VORDON niestety to niewypał. Pomimo mnogości opcji konfiguracyjnych po ustawieniu tego co potrzeba bardzo dobrze i prosto działa Automapa i Sygic niestety są dość drogie i na telefony lub tablety choć działają offline.
(03-04-2017 20:40)bialekmleko napisał(a): [ -> ]Ja używam po prostu gamina może zobacz jak pójdzie im obsługa czegoś takiego. Co prawda staruszkiem jeszcze nie jestem ale swoją przygodę z komputerami zaczynałem na Atari i nawet dość dobrze sobie radzę Wink
Dodatkowo ceny są przystępne i można trafić z aktualizacją dożywotnią.

No atari to ja też pamietam a uważam sie nadal za młodego człowieka Smile i wydaje mi sie ze nadal jestem na czasie Smile

szukam osobnego urządzenia a nie aplikacji na telefon

ok czyli na razie Garmin jakiś konkretny model ? mozna tam bez problemu w razie czego samemu wgrac np automape ... i ???
Automape
(04-04-2017 08:32)zdroyek napisał(a): [ -> ]ok czyli na razie Garmin jakiś konkretny model ? mozna tam bez problemu w razie czego samemu wgrac np automape ... i ???
Ja mam używam konkretnie garmin nuvi 2597 i nie myślałem nad wgrywaniem innych map. Po prostu co jakiś czas połączam pod kompa i aktualizuję. Tego modelu używam od około 3-4 lat. Teraz z ciekawości po patrzyłem na aktualne ceny, raczej nie zachęcają do zakupu. Myślę jednak, że warto trochę zainwestować.
no cena garmin nuvi 2597 spora raczej myslałem o jakimś prościaku za 150-200 zł - na alle... wuidze i za 80 zł jakieś NUV 215,250, 1200 T, 760 warte coś ?
Starą nawigację mam 250, niestety nie ma aktualizacji. No i w mojej po prostu kabelek zasilający odmówił współpracy ;-). Ale byłem z niego zadowolony. Główna zaleta to prosty w obsłudze.
Stron: 1 2
Przekierowanie