Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 1.8 T [AWC] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, przymierzam się do wymiany uszczelki pokrywy zaworów i chciałem zapytać się o Wasze sugestie co do tego. Tzn czy wystarczy sama uszczelka (Np firmy Victor Reinz) czy należy posiłkować się dodatkowo silikonem ? Mam już spory wyciek i wydaje mi się że kapie na kolektor wydechowy zwłaszcza przy dużych obciążeniach i większej temperaturze oleju czuć z nagrzewnicy smród palonego wosku... Stąd decyzja o wymianie. Może ktoś już u siebie to robił i ma jakieś info czy na coś szczególnie zwracać uwagę w tym przypadku ?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie Big Grin
Zrobisz jak uważasz, ale ja tam bym raczej nie stosował silikonu. potem wyjeci jakas pozostałość do środka po pewnym czasie się odczepią jakieś drobinki i będą krążyć.
Silikon nic zlego nie zrobi. Wiele marek ma i pokrywy zaworowe tylko na silokon kladzione i miski olejowe.
Wszystko zależy od tego ile tego silikonu damy.
U mnie kiedyś w BMW E21 ktoś składał silnik na silikon i dał go tyle co w okna - jak wyszedł to znaczy że wszędzie dotarł, było go tam tyle że zapchał smok oleju i zatarł się silnik.
(04-04-2017 23:30)schak napisał(a): [ -> ]Wszystko zależy od tego ile tego silikonu damy.
U mnie kiedyś w BMW E21 ktoś składał silnik na silikon i dał go tyle co w okna - jak wyszedł to znaczy że wszędzie dotarł, było go tam tyle że zapchał smok oleju i zatarł się silnik.

e34 to samo mnie spotkalo ;/
Witam.

W grupie vag-a wycieki spod uszczelki pokrywy zaworów najczęściej są spowodowane odkształceniem "plastikowej" pokrywy, a nie samym stwardnieniem uszczelki, wymiana tylko uszczelki pomaga zazwyczaj tylko na chwilę, aby całkowicie pozbyć się problemu trzeba wymienić pokrywę + uszczelkę, co w oryginale kosztuje niestety ładnych kilka stówek. Zanim wymienimy uszczelkę trzeba sprawdzić powierzchnię przylegania pokrywy, przymiarem liniowym + szczelinomierz, z doświadczenia, przy nierówności pokrywy większej niż 0,1mm, wymiana samej uszczelki mija się z celem, trzeba by stosować silikon, co nie jest zalecane/wskazane ze względów już tu opisywanych. Zasada jest tak, że przed wymiana mierzymy powierzchnię przylegania zarówno pokrywy, jak i górnej powierzchni głowicy i dopiero na podstawie tych danych podejmujemy decyzję co do sposobu naprawy, wyjście z założenia, że jak cieknie, to trzeba wymienić uszczelkę, najczęściej kończy się szybkim powróceniem problemu.

Pozdrawiam
0.1 mm to ma wiekszy juz odchyl nowa pokrywa z magazynu vaga. 1 mm to sie moge jeszcze zgodzic. Problememe tak naprawde nie jest pokrywa a kolki dystansujace w pokrywie. Na nich sa gumki ktore sie plaszcza i nawet jak docigniesz na srubach na maxa to pokrywa nie jest docisnieta. Mowa o pokrywie w tdi PD bo w 1.8T jest pokrywa metalowa a nie plastikowa.
Dzięki Panowie za uwagi. Silikon zastosowałem jedynie w miejscach, w których było ostre zagięcie uszczelki (rogi, wałek) i to tylko delikatnie. Wymieniłem także uszczelki pod napinaczem łańcuszka wałków rozrządu. Stara uszczelka była łamliwa i pewnie już odkształcona podobnie jak ten gumowy półksiężyc pod napinaczem. Wszystko już poskładane zgodnie ze wskazaniami w serwisówce. Pozostaje mi tylko liczyć na to, że te uszczelki jakiś czas wytrzymają Smile Dzięki temu zabiegowi wiem jak w razie co można dostać się do turbo Wink Właśnie przy okazji sprawdziłem czy ma luz. Akurat przez przypadek podczas wymiany uszczelki zrzuciłem wąż z zimnej strony (źle przykręcona opaska była) i ukazał się kawałek wirnika. Więc próbowałem poruszać nim góra dół i nie wyczułem luzu. Zdaje sobie sprawę, że to takie druciarskie sprawdzenie ale to tylko z ciekawości Wink

Dzięki jeszcze raz za sugestie !
Witam.

Zgadza się co do tych dystansów, to "przez nie" jest brak "korekcji" dociśnięcia dlatego powierzchnie muszą być równe, zarówno plastikowe jak i metalowe. Przy nierównościach 1mm i więcej nie zdarzyło mi się aby bez wycieku auto pojeździło dłużej niż kilka miesięcy ale nie robię tego wiele więc nie będę się upierał, zwracam tylko uwagę na problem.

Pozdrawiam.
Przekierowanie