Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam, jako że zimowki już słabe a letnie nie lepsze zastanawiam się nad takimi oponami. Macie jakieś doświadczenie? Znajomy sobie takie chwali w Jettcie.
Nie jeździłem, więc moja wypowiedź może nie być tym, na co czekasz.

Nie ma kleju do wszystkiego,
nie ma narzędzi do wszystkiego,
nie ma opon na wszystkie sezony.
Kiedyś klej Butapren był do wszystkiego .
W interesie przemysłu oponiarskiego powinnismy wymieniać opony cztery razy w roku ;-) wiosna lato jesień zima ;-) od sierpnia śmigam na całorocznych Imperialach Ecodriver 4S 215/55r16 i nie narzekam w okresie zimowym razem z ESP spisywały się świetnie. Od zakupu przeleciałem na kapciach ok 30 kkm i śladu nie widać ;-) trzymają się dobrze są ciche (69 dB) zapominam co to przechowywanie, wymiany wyważanie itd :-)
(29-03-2017 14:49)grażyny napisał(a): [ -> ]Kiedyś klej Butapren był do wszystkiego .

No pamiętam kolega nawet do wąchania używał Wink
A na poważnie to inny kolega używa całorocznie jeden typ opony, zimowe. Tylko on mieszka nie daleko Alta i tam mają zimę tylko od września do czerwca a potem to już tylko lato i lato.
Zimowe opony raz, że mają inny bieżnik dwa inaczej zachowuje się guma latem i zimą.
Tyle odemnie
Dokladnie ja tez zimowki bo tutaj w DE jest wymóg. Ale ostatnio cos zima nas omija. Ale jak ktoś jedzie z głowa to i na letnich przejedzie zimę bez podbramkowych sytuacji
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego Tongue
Ja tam zmieniam opony, droga hamowania na zimówkach w zimie zawsze będzie krótsza niż tych całorocznych.
Te wnioski skąd? Z doświadczenia czy opowieści firm oponiarskich? ;-) opony całoroczne sa przede wszystkim przystosowane do warunków trudniejszych. Dobrej klasy opona całoroczna lepiej zachowuje się w zimie niż średniej klasy typowa "zimówka". W okresie letnim te różnice się wyrównują. Osobiście od sierpnia nie zauważyłem jakiegokolwiek dyskomfortu w prowadzeniu czy zachowaniu auta w zimie choć była krótka tez pozwalały na komfortowa jazdę. Jeżdżę sporo pokonuje dystanse sięgające nawet 2.500 tys km w weekend. Póki co jestem zadowolony i nie mam wrażenie złej inwestycji
Opony zakupione i założone. Letnie miałem takie sobie. zimowki Dunlop ale już starawe więc za namową znajomego zaryzykowalem.
(30-03-2017 16:52)kalamb napisał(a): [ -> ]Dobrej klasy opona całoroczna lepiej zachowuje się w zimie niż średniej klasy typowa "zimówka".

... a dobrym nożem zjesz więcej zupy, niż kiepskim widelcem TongueBig Grin
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie