Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Stukanie w aucie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, ostatnimi czasy zauważyłem pewną dziwną rzecz w mojej Alhambrze, otóż kiedy jadę po delikatnych dołkach słyszę stukanie (gdzieś z zawieszenia) lecz kiedy jadę jeszcze raz po tych samych dołkach i mam lekko wciśnięty hamulec nie ma tego stukania.
Dodam że klocki i tarcze hamulcowe mają maksymalnie rok. Sprawdzałem czy czasem element ścierny w klockach nie odkleił się - wszystko jest dobrze.
Czym może być spowodowane takie "stukanie" ?

PS. Pisząc tą wiadomość uświadomiłem sobie że może być to pedał hamulca - rano to sprawdzę Smile ale i tak może ktoś już ten temat przerabiał ?
ogólnie zawieszenie najszybciej możesz mieć wywalone sworznie wahacza przy lekkim naciśnięciu na hamulec a co za tym idzie wolnej jeździ mogą cichnąć.
Byłem na szarpakach - według Pana diagnosty wszystko jest w porządku. Przy okazji wymiany osłony przegubu sprawdzę (kolejny raz) zawieszenie.
sprawdz sruby przy wachaczach czy nie masz za luznych
Albo łączniki stabilizatora. Nawet najmniejszy luz przenosi w naszych autkach dość mocne stuki.
sory ale szarpaki to że tak powiem prawie g... na nich wychodzi, na podnośnik auto aby koła wisiały i łyżkę wziąć podważyć i wtedy wyjdzie co i jak.
prawda wurba łącznik tez może być albo same gumy z obejmami stabilizatora i tez na szarpakach tego w Octavii nie zdiagnozowalii.
Dzięki za radę, sprawdzę tak jak daneczek76 piszę.
Łączniki stabilizatora wymieniałem w styczniu.
Ja drążek stabilizatora wymieniałem w kwietniu a już zaczął pukać i kwalifikuje się do wymiany (słabszy materiał, dziura na drodze, itp)
drążek ci siadl?? a co ten pret ci sie wygiął??
koledze sie źle napisało nie drążki stabilizatora tylko łączniki stabilizatora który dostaje luzu.
Stron: 1 2
Przekierowanie