Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Galaxy - Sam trąbi na parkingu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Od paru dni raz/dwa razy na dobę auto zaczyna samo trąbic . Trwa to kilka sekund i przestaje. Następnego dnia to samo. Zna ktoś przyczynę?
Nikt nie ma pomysłu co to może być? Może źle się wyraziłem może to nie klakson a jakiś rodzaj alarmu. Nie jest to ciągły dźwięk . A przerywany. Cos jakby ktoś naciskał i puszczał przycisk klakson i tak do 10 sek..

Tak naszła mnie myśl czy to może być jakiś sygnał słabego lub rozladowanego aku. Lub coś z webasto... sam juz nie wiem...
sprawdź czujniki drzwiowe lubią sniedzieć
Witam.

Tak jak kolega wyżej napisał, otwieraj po kolei wszystkie drzwi/klapę i wciskaj ręcznie włącznik drzwiowy i sprawdź czy za każdym razem jest sygnał otwarcia/zamknięcia. Wyjmij też bezpiecznik, w pionowym rzędzie mini bezpieczników, czwarty od góry, jest on od syrenki alarmowej, jeśli po wyjęciu go nie będzie słychać "klaksonu", to będzie znaczyło, że trzeba usterki szukać w obwodzie alarmu, na którego działanie mają również wpływ włącznik drzwiowe.

Pozdrawiam
Raz by sprawdzić czy cały dzień świeci lampka w schowku zakluczylem się w środku jak tylko puklem w coś zaczęła się impreza. Ale jak piszą koledzy sprawdź wszystkie czujki kuzynki BMW tak robiło winny był czujnik od maski. Po wymianie czujnika spokoj
Przekierowanie