Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Włącznik świateł - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
W jakiej pozycji wyjmujesz kluczyk gdy auto pracuje i ma włączone światła?
Ja tu raczej wietrzę problem ze stacyjką, a nie z włącznikiem świateł. Jeżeli wyciągasz kluczyk w pozycji ON na pracującym silniku, to chyba jest z nią źle.
Stacyjka jest ok. Kluczyk normalnie wyjmuję tak jakbym gasił auto. W pozycję 0 i wyjmuję a silnik pracuje. Ale tylko jak są włączone światła, jak są w pozycji 0 to normalnie gaśnie.
Witam.

Najczęstsze przyczyny to uszkodzony wkład elektryczny stacyjki (to, że kluczyk się przekręca nie oznacza, że wkład elektryczny jest dobry), zwarcie w instalacji elektrycznej oświetlenia, najczęściej przy samej skrzynce bezpieczników/modułu centralnej elektryki topią się izolacje kabli i zwierają się ale równie często zwarcia są w samych lampach, a nawet sławetna wiązka tylnej klapy potrafi tak zrobić, przy pewnym zbiegu okoliczności, no i oczywiście sam włącznik świateł do sprawdzenia ale one najrzadziej robią takie cyrki w grupie VW, no chyba, że jakiegoś chinola albo wadliwego wstawiłeś i problem jest ewidentnie po jego wymianie to od niego musisz zacząć.

Pozdrawiam
Właśnie wstawiłem zamiennik czeskiej firmy Vika. Trzeba będzie kupić oryginalną używkę.
Zamiast wyrzucać kasę na kolejny włącznik podjedź do kogoś znajomego i poproś na chwilę zamień włączniki. Podmiankę zrobisz migiem i upewnisz się czy to wina włącznika. (wciskasz przekręcasz w prawo i włącznik wyjęty)Smile Jeśli stwierdzisz że to wina włącznika wtedy kupisz drugi.
Tolus24 dobrze pisze. Jeżeli wymieniłem włącznik świateł na nowy, to teoretycznie chociaż ze dwa dni powinno być dobrze. Po prostu masz zwarcie na kostce stacyjki i przy włączonych światłach zasilanie leci "z [automat-usunięto wulgaryzm] strony" do stacyjki - tak jak choinka na tylnych lampach. Musisz rozebrać osłony kolumny kierownicy i dobrać się do włącznika (kostki) stacyjki.
Czy spotkał się ktoś z problemem bardzo słabego podświetlania przełącznika świateł? Nawet jak podświetlanie skręcone na maksa to zegary dają po oczach a podświetlenie samego przełącznika świateł ledwo się żarzy. Wymieniałem już kilka razy żarówkę i ciągle to samo. Z czym to może być związane? czy trzeba wymienić już sam przełącznik?
Zapewne tak. Czas zrobił swoje nawarstwił się kurz i brud od wewnątrz zaburzając przejrzystość, rozbieranie wylacznika do czyszczenia jest raczej trudne.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie