Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Włącznik świateł - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Tyle kosztują, bo się psują, te co Ty masz się nie psują to i tańsze są.
Ja kupiłem od Passata B4 . Przekładasz tylko fronty i już, jest tego dużo na allegro i są tanie Smile

Edit. Właśnie doczytałem post nr 3 Wesola w tym temacie , wszystko tam wyjaśnił Smile
Padł mi włącznik świateł a dokładnie mijania nie działają tylko reszta działa,które piny trzeba zmostkkować z tyłu w kostce żeby się działały mijania po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję.
Może pomoże Ci obrazek poniżej:
[Obrazek: 10701eaf8b46.jpg]
gdzies juz to bylo wspominane jak ktos na szybkiego wracal do domu i zmostkowal odpowiedni kabel i dzida do domu. Schemat napewno sprawe rozwiazal.
Co do naprawy wlacznika to polecam ci ten link:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=489
Zreszta jest temató o wlaczniku i w przedlifcie i w polifcie sporo a nawet niektore sa wymiksowane. Poczytaj bo jest i o naprawie i o wymienie podswietlania.
Najprościej to podłącz kabelek (+) w lampie przedniej od pozycyjnej do mijania.Wink
Te dobry pomysl ale chyba trzeba wymienic bezpiecznik bo bedzie za slaby na pozycji. A i nie wiem czy nie ufajczy obwoduod pozycji bo ori tam idzie pare amper a tak to poleci ponad 10.
Co do wymiany to może być jakikolwiek włącznik byleby pasował do otworu w desce. No i wiadomo, że wtyczka musi pasować. Tzn. może być z Seata lub Skody.

Z resztą po 2000r. wtyczki były tylko dwie stosowane we włącznikach grupy VAG.
Taka:
[Obrazek: 08793dd37890.jpg]

A w nowszych autach taka:
[Obrazek: 1bddf52217bc.jpg]


Ja mam obecnie w Fabii włącznik z Leona a wkładałem z Passata, Audi A3 a raz z Alhambry w celu testów bo podejrzewałem, że się zjarał a to dwie mijania padły jednocześnie.


Jeśli chodzi o podświetlenie to np. gdyby to był włącznik z Octavii (zielone) to wystarczy ze swojego wyjąć płytkę z diodami i włożyć do nowego.

To najszybszy sposób zmiany podświetlenia Wink
Ok już udało mi się dojść do tego co trzeba zrobić.Zmostkować w kostce przewód 2 i 4.Działają światła mijania po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję(ale tylko przednie bez pozycji).Trzeba tylko pamiętać aby wieczorem przekręcić włącznik bo nie będzie świateł z tyłu.Oczywiście nie polecam takich napraw,ale to sytuacja awaryjna mam do pokonania 1300 kmRolleyes
Witam. W sobotę wymieniłem włącznik świateł ponieważ zniknęły mi światła mijania. Światła już są ale:
Podświetlenie mruga- ładowanie ok,
Na włączonych światłach można wyciągnąć kluczyk a silnik nadal pracuje - po zgaszeniu świateł silnik gaśnie.
Pytanie co może być nie tak?
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie