Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Co to jest ? Webasto ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Pod autem mam coś takiego, urządzenie znajduje się pod drzwiami pasażera za kierowcą.
Według mnie jest to webasto ale nigdzie w środku nie ma sterownika od niego.
Jest to seryjne wyposażenie Alhambr ? Sharanów ? Galaxy ?
Co to dokładnie jest ?

[Obrazek: 23082010114.th.jpg]
[Obrazek: 23082010113.th.jpg]
[Obrazek: 23082010112.th.jpg]
automatyczne urządzenie dogrzewające... silnik jak i wnętrze samochodu... po małych przeróbkach można zrobić z tego ręczne sterowanie np. uruchomić z pilota alarmu...ale dodatkowego...lub ręcznie wyłączyć...
o tych urządzeniach poczytaj sobie tutaj
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=32
jakie mam urządzenie dogrzewające ?... sprawdziłem VAG-iem.... urządzenie dogrzewające sterowane, poznaje się po "zegarku" nad lusterkiem... lub pilot w dłoni
POZDRAWIAM...

firmy produkujące urządzenia dogrzewające:
- WEBASTO
- Eberspacher - to jest w moim SHARANIE
pomocyy !!
dzięki temu postowi dowiedziałem sie ze też mam webasto. Ale nie mam pilota i zegarka nad lusterkiem zamiast tego mam taką dziwną zaślepkę, co zrobic jak sprawdzic czy to działa ??
jak niema zegarka to jest urządzenie dogrzewające Smile załącza się automatycznie z tego co wiem w momencie kiedy temperatura otoczenia spadnie do -10. Można je przerobić na webasto koszt coś koło 800 zł w profesjonalnym salonie Smile
co do załączania automatycznego urządzenia dogrzewającego...
starsze wersje załączają się przy ok 5 st C...nowsze 10-12 st C...
jeżeli ma zegarek lub pilot (sterowanie ręczne) jest to ogrzewanie postojowe...jeżeli automat jest to urządzenie dogrzewające...
POZDRAWIAM
zdemontowałem swoje urz.dogrzewające D5W... zamknąłem obwód płynu ochładzającego istniejącym przewodem...i mam pytanie.. jest on "zgięty" i czy to nie problem jeżeli może nie przepływać płyn...załączam foto... POZDRAWIAM
Osobiście pojechał bym do jakiegoś sklepu który ma odpowiednie przewody do nagrzewnic (przewód zbrojony) kupił z 0.5m wydatek do 10PLN i problem rozwiązał zgiętego przewodu. Lepiej nie sprawdzać czy będzie to działało bo może spowodować to nie lada problemy.
sobota...niedziela...raczej nieda się kupić... godzinę tomu zdemontowałem urz. aby wymienić świece żarową....co do przewodu, to ewentualnie nie będzie dopływał ogrzany płyn do nadmuchu z tyłu...tak sadzęWink

.... wywiedziałem się...płyn ma przepływać aby pompa wody nie miła obciążenia...chyba że odłączę pompę wody
Witam
Przy jakiej temperaturze uruchomi się ten mechanizm
moj sharan jest z 2001 kupilem go w lecie i ciekawy jestem czy webasto jest sprawne ..
(18-09-2011 23:45)darosław napisał(a): [ -> ]...Przy jakiej temperaturze uruchomi ...

przy 10-12 stopniach
Stron: 1 2 3
Przekierowanie